Про результати засідання Комітету 7 лютого 2018 року

         На засіданні Комітету 7 лютого 2018 року Комітетом розглянуто законопроекти реєстр. №№7304, 7304-1 та проблемні питання відшкодування державним бюджетом пільг та житлових субсидій підприємствам – надавачам комунальних послуг.

За результатами розгляду альтернативних законопроектів – про внесення змін до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення», внесеного Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 7304 від 17.11.2017) та про внесення змін до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» щодо захисту житлових прав внутрішньо переміщених осіб, внесеного народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. (реєстр. № 7304-1 від 01.12.2017), Комітетом вирішено рекомендувати Верховній Раді України прийняти у першому читанні за основу проект реєстр. №7304 та під час доопрацювання його до другого читання врахувати у ньому положення проекту реєстр. №7304-1 з метою поширення права зарахування на соціальний квартирний облік не лише внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, як це пропонується за проектом реєстр. № 7304, а усіх внутрішньо переміщених осіб.

З питання відшкодування державним бюджетом пільг та житлових субсидій підприємствам – надавачам комунальних послуг: «Про врегулювання проблемних питань у зв’язку із внесенням змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року № 256 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» та Наказом Міністерства фінансів України № 1 від 04.01.2018 року «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 8-1 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року № 256, та взаємодії учасників таких розрахунків», Комітет вирішив:

- звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією негайного врегулювання нормативно-правових актів, пов’язаних із відшкодування державним бюджетом пільг та житлових субсидій підприємствам – надавачам комунальних послуг та розглянути питання щодо подальшого перебування на посаді заступника Міністра фінансів України – Марченка С.М.;

- звернутись до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. стосовно надання у залі Верховної Ради України на Годині запитань до Уряду роз’яснення дій Уряду із відшкодування державним бюджетом пільг та житлових субсидій підприємствам – надавачам комунальних послуг;

- внести до Верховної Ради України проект Постанови стосовно звільнення Данилюка О.О. з посади Міністра фінансів України.

У роботі Комітету взяв участь голова комітету аналітики будівельної галузі і менеджменту підприємств, член президії Будівельної палати України Анатоль Кармінський.

Джерело: Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства

Сео-текст