Публічне акціонерне товариство «Гіпроцивільпромбуд» представило на конкурс кращих проектів житлових будинків по програмі «Доступне житло» на території України проект «ЕКОНОМОС»

Цей проект характеризується:
- Низькою інвесторською вартістю; 
- Швидкістю спорудження;
- Зручним конструктивом.
Односекційний житловий 9-ти поверховий будинок (блок-секція) по системі “ЕКОНОМОС” (економічна оселя) запроектований в рамках програми будівництва сучасного загальнодоступного та соціального житла. Метою створення такого будинку було максимальне здешевлення вартості 1 м2 житлової площі квартир згідно нормативів, що визначені у ДБН В.2.2-15-2005 (“Житлові будинки. Основні положення”).

Для поглибленої розробки прийнятий один з варіантів - дев’ятиповерховий будинок з неповним залізобетонним каркасом.

Планувальні рішення секції дозволили зменшити площі загального користування будинку до менш між 20% та забезпечити максимальну кількість однокімнатних квартир на поверсі. Всі застосовані конструктивні елементи і матеріали стін досить широко представлені у каталогах вітчизняних виробників.

Конструктивні розрахунки виконані для варіантів з висотами поверху 2,8 та 3,0 м.

Останній варіант дозволяє використати проект для комерційного житла економ-класу, оскільки конструктивна схема дозволяє достатньо гнучке планування секцій.

У перспективі можливий розвиток і поглиблення запропонованих рішень у дальших проектах. А саме: здешевлення за рахунок нормативних змін, планувальних рішень, матеріалів для інженерних систем.

Застосуванні у проекті конструктивні рішення (внутрішній каркас у комбінації з несучими повздовжніми зовнішніми стінами) дали можливість виконувати багатоваріантне планування секції, що може використовуватися для потреб вирішення різної демографічної ситуації.

При цьому однокімнатні квартири мінімальної площі з кухнею-нішею призначені для молодих одинаків в якості так званого “першого житла”. Можливо використання площі поверху і під іншу комбінацію одно-дво-трикімнатних квартир. Крім того проектом передбачено можливість використання першого поверху будинку як в якості житлового поверху, так і під розміщення у ньому вбудованих приміщень.

Цінові показники будівництва цього житла свідчать, що воно є  загальнодоступним і   інвестору, і  замовникуі  споживачу. 

 ЗА БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, ПРОХАННЯ ЗВЕРТАТИСЯ  У СЕКРЕТАРІАТ БУДІВЕЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ ЗА ТЕЛ.: + 38 (044) 360-40-91; +38 (044) 577-39-47 АБО ПО E-MAIL: budpalata@ukr.net