ПВ МНТП «ФОРМА» представило на конкурс кращих проектів житлових будинків по програмі «Доступне житло» проект 9-ти поверхового 81-но квартирного безкаркасно-монолітного житлового будинку в будівельній системі Velox

 пв МНТП «форма» представило на конкурс кращих проектів житлових будинків по програмі «Доступне житло» проект 9-ти  поверхового 81-но квартирного безкаркасно-монолітного житлового будинку в будівельній системі Velox.

В проекті, що пропонується, використовується  одразу декілька різних технологій і конструкцій, що в сукупності дозволяють створити енергоефективне та в одночас комфортне житло в доступному ціновому сегменті.


1. Для зведення несучих конструкцій будівлі використовується енергозберігаюча технологія монолітного будівництва   «Velox», яка  застосовується в Україні  з  2002 року.

В основу системи покладено принцип  монолітного залізобетонного  будівництва з використанням незйомної опалубки, виготовленої із щепоцементних плит  із вбудованим утеплювачем товщиною від 100 до 200 мм. Такі стіни дозволяють отримати опір тепловтратам Ro = 3,5 ... 6,15 м²*С/Вт (при нормі  не менше 3,1 ... 3,3 м²*С/Вт залежно від кліматичної зони). 

2. Вікна передбачені з двокамерними  склопакетами з опором не менше 0,75 м²*С/Вт (це передбачено новими будівельними нормами). В результаті  одночасного використання конструкцій за п.п. 1 та 2 створюються приміщення,  що мають максимальний показник витрат на опалення в зимовий  період  ( при  t = - 22°C) 40...50 Вт/м²  опалювальної площі. Це дозволяє повністю відмовитись від використання природного газу для опалення та перейти на більш економічну та екологічну систему електроопалення

3. Використання в проекті сучасних високоефективних систем електроопалення та систем вентиляції з рекуператорами  додатково зменшує витрати  на опалення в зимовий період  на 7-11% та дозволяє відмовитись від кондиціонерів в літній  період.  Температурний  режим 22- 24 градуси на  протязі  року забезпечує вітчизняна автоматика.

Такий комплексний підхід дозволяє:

- зменшити витрати  при проектуванні та будівництві на системи газопостачання  та гарячого  водопостачання;

- забезпечити на 100% індивідуальний  (поквартирний) облік  споживання всіх енергоресурсів;

- зменшити навантаження на електромережи;

- забезпечити реальну можливість для населення своєчасно сплачувати комунальні платежи.

Архітектурно-конструктивне рішення 9-ти поверхового житлового будинку розроблено на підставі основних вимог до проектів житлових будинків:  відповідність державним будівельним нормам та застосування сучасних конструктивних рішень, високоякісних оздоблювальних матеріалів, енергоефективних технологій; проект будинку повинен передбачати переважно будівництво одно- та двокімнатних квартир з оптимізованою площею, мати конкурентноспроможній рівень вартості квадратного метра житла; проект будинку повинен мати низькі вартісні характеристики експлуатації.

Конструкція 9-ти поверхового житлового будинку запроектовано на основі будівельної системи та технології «Velox» Основою цієї системи є монолітна з/бетонна конструкція з використанням незйомної опалубки із щепоцементних  плит для несучих стін та перекриття. Перевагами даної системи є те, що в конструкції поєднані опалубка, тепло-, і звукоізоляція, просторова жорсткість та сейсмостійкість.

Конструктивно 9-ти поверховий житловий будинок є односекційною безкаркасно-монолітною будівлею з розмірами в плані  15,37 х 43,37 м, що має технічний поверх та підвальне приміщення.   Зовнішні та внутрішні стіни будинку зводяться в незйомній опалубці, що збирається із щепоцементних плит «Velox» розмірами 500х2000 мм  та товщ. 35 мм. Опалубка внутрішніх стін та внутрішньої поверхні зовнішніх стін збирається із плит марки Velox WSD, а опалубка зовнішньої поверхні зовнішніх стін із двошарових ізоляційних плит марки Velox WSС-EPS, що мають наклеєний шар базальтового волокна товщ.150мм. Будівельні з'єднання Velox (одно- та двосторонні стяжки), що використовуються для розкріплення опалубки, забезпечують незмінність міжплитами зовнішньої та внутрішньої опалубки та дозволяють з'єднувати між собою щепоцементні плити на проектну висоту стін.

Стіни будинку запроектовані баготошаровими: внутрішні товщиною 230 мм, що складаються із залізобетонного ядра – 160 мм і двох щепоцементних плит по 35 мм; зовнішні товщ. 380 мм, що складаються із залізобетонного ядра -160мм, шару із базальтового волокна – 150 мм і двох щепоцементних плит по 35 мм.

Зовнішні і внутрішні стіни та перекриття виконуються з бетону класу С20/25 за міцністю. Армування стін виконується вертикальними та горизонтальними арматурними стержнями класу А400С. Монолітні плити перекриття будівлі обпираються по контуру при бетонуванні на зовнішні і внутрішні стіни та защемлюються в стиках при бетонуванні стін вище розміщеного поверху.

ЗА БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, ПРОХАННЯ ЗВЕРТАТИСЯ  У СЕКРЕТАРІАТ БУДІВЕЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ ЗА ТЕЛ.: + 38 (044) 360-40-91;: +38 (044) 577-39-47 АБО ПО E-MAIL: budpalata@ukr.net