Керівники професійних об’єднань стурбовані ситуацією навколо системи стандартизації у будівництві

         Керівники п’яти  професійних об’єднань   будівельної галузі підписали звернення до  Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Г. Зубка.

У ньому йдеться про ситуацію, що склалася у сфері стандартизації в будівництві   після передачі Мінрегіоном з 01.07.2016 р. повноважень із розроблення та затвердження національних стандартів Національному органу стандартизації (НОС).

На думку авторів звернення, ситуація з розвитком системи стандартизації у будівництві погіршилась - за бюджетні кошти, розпорядником яких є міністерство, не підготовлено жодного відповідного документа.

У 2016-2017 роках згідно з Законом України «Про стандартизацію» 12 центральних органів виконавчої влади замовляли НОС розроблення проектів нормативно-технічних документів за рахунок коштів державного бюджету. Проте позиція Мінрегіону, на думку авторів звернення, не сприяє виділенню коштів держбюджету на розвиток національної стандартизації будівельної галузі.

Керівники професійних будівельних об’єднань вважають за необхідне  прийняття   рішення стосовно поновлення, починаючи з 2018 року, участі Мінрегіону у реалізації робіт із стандартизації за бюджетною програмою.

Звернення підписали: Президент Будівельної палати України П.С.Шилюк, Голова ради директорів Конфедерації будівельників О.С. Ротов, Президент Академії будівництва І.І.Назаренко, Президент Всеукраїнської Спілки виробників будматеріалів І.М.Салій, виконавчий директор Асоціації «Український центр сталевого будівництва» В.А. Колесник.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України