Мінрегіон спільно з Урядом Німеччини розпочав активну роботу над Містобудівним кодексом, — Парцхаладзе

     Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України спільно з Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва і безпеки ядерних реакторів Німеччини розпочали активну роботу з розроблення Містобудівного кодексу України.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час круглого столу щодо розроблення Містобудівного кодексу за участю німецьких представників.

«Розроблення Містобудівного кодексу – одне із пріоритетних завдань Мінрегіону. І ми продовжуємо активну роботу над цим питанням. У розробленні нового проекту ми вже заручилися підтримкою профільного Федерального міністерства Німеччини. Зараз вивчаємо європейський досвід у розробці таких документів, зокрема Німеччини, і я вдячний нашим німецьким колегам за підтримку та співпрацю у цьому питанні», — сказав він.

Він зазначив, що наразі містобудівельна діяльність в Україні регламентується 7-ма законами та 43-ма нормами, які закладені у інші закони. Їх пропонується об’єднати у єдиний комплексний документ.

В цілому Кодекс повинен визначати принципи містобудівної політики держави. Основою майбутнього Містобудівного кодексу повинно стати:

— створення сприятливих умов для інвестицій у будівництво;

— удосконалення та прозорість дозвільних процедур;

— забезпечення сталого розвитку населених пунктів і територій;

— екологічна складова та урахування державних, громадських та приватних інтересів при плануванні територій тощо.

Проект майбутнього Містобудівного кодексу обов’язково обговорюватиметься за участю широкого кола українських та міжнародних експертів і громадськості.

В роботі круглого столу взяли участь Президент Будівельної Палати, Герой України П.С. Шилюк та Голова Комітету БПУ з питань аналітики будівельної галузі та менеджменту підприємств А.А. Кармінський.

Джерело: Мінрегіон та прес-служба Будівельної палати України