«Набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» - круглий стіл в УСПП

    В Українському союзі промисловців і підприємців відбувся круглий стіл на тему «Набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: що змінилося?».

Організаторами заходу виступили УСПП та Українська асоціація зовнішньої політики – партнери Будівельної палати України.

З вступним словом виступили президент УСПП А.К.Кінах та президент УАЗП В.Д.Хандогій.  З доповідями виступили головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень О.М. Шаров і директор Інституту  економіко-правових досліджень НАН України д.ю.н., професор В.А.Устименко.

 У резолюції, прийнятій за результатами дискусії за круглим столом, зазначається, що за останні роки ЄС значно збільшив обсяг своєї допомоги Україні, завдяки поглибленій та всеосяжній зоні вільної торгівлі бізнес України та країн ЄС отримав стабільний доступ до ринків  кожної з сторін.  

Зараз торгівля України з країнами Євросоюзу становить понад 41% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами. Найбільші обсяги експорту до ЄС складає продукція агропромислового сектору та харчової промисловості – 32,8% від загального експорту, недорогоцінні метали та вироби з них – 21,0%, чорні метали та вироби з них – 19,9%, електричні та механічні машини – 14,2%.   Є ознаки також зростання несировинного експорту.

Водночас констатується, що попри очевидні успіхи вони не є масштабними.  «Про це можуть свідчити незадовільні показники співвідношення імпорту та експорту товарів між Україною і ЄС у бік активнішого зростання саме імпорту», йдеться у документі.

Також вказувалося на те, що на темпи законотворчої роботи з імплементації правових актів до законодавства України впливає серед іншого відсутність єдиного центру ухвалення рішень, пов’язаних із європейською інтеграцією, брак інструментів координації дій всіх гілок влади на цьому стратегічному напрямку.

Учасники круглого столу  висловилися за доцільність ініціювання питання щодо перегляду положень Угоди в частині зони вільної торгівлі з ЄС та ухвалили ряд рекомендацій для законодавців та виконавчим органам влади. 

У роботі круглого столу взяв участь працівник Секретаріату  Будівельної палати О.М.Олійник.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України