Новини регіонів: На Вінниччині відбулось урочисте відкриття відреставрованого палацу Грохольських-Можайських

           9 червня поточного року в смт. Вороновиця відбулось урочисте відкриття оновленої пам’ятки національного значення палацу 18 століття Грохольських-Можайських,  який був відреставрований в рамках проекту Вінницької районної ради «Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку сільських громад», що фінансується Європейським Союзом.

На відкриття пам’ятки архітектури завітали мешканці Вороновиці, керівництво області, району та селища. Зокрема, на урочистому заході були присутні заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко, голова районної ради Сергій Сітарський, голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько, проектний менеджер Представництва Європейського Союзу в Україні Мирослава Дідух, керівник проекту  ЄС «Туризм-запорука динамічного соціально-економічного розвитку сільських громад» Юрій Царук. 

В 2013 року  була здійснена  кропітка робота з розробки багатоцільового проекту по  відродженню туристичної зони Вінницького району. Над втіленням цієї ідеї працювала чимала команда не байдужих людей.

Завдяки фінансуванню Європейського Союзу, експертній підтримці Представництва ЄС в Україні та програмі Підтримка політики регіонального розвитку в Україні  проведено велику роботу по активізації туристичної діяльності. Протягом реалізації даного проекту  відремонтовано Жабелівський музей історії села, створено інформаційний центр розвитку туризму,  проведено чимало навчальних та інформаційних заходів та проведено ремонтно-реставраційні роботи зовнішньої частини палацу Грохольських-Можайських.

У вітальному слові заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначив: «Ставлення до духовної, історичної, культурної спадщини в багатьох випадках визначає майбутнє кожної нації. Завдяки підтримці наших друзів, партнерів, небайдужих громадян ми маємо можливість сьогодні бачити оновлений, чудовий Палац. Я хочу побажати нам усім, щоб цей крок, який сьогодні здійснений був далеко не останнім тому що, нам є про що дбати, і нам є, що показати своїм нащадкам».

Проектний менеджер Представництва Європейського Союзу в Україні Мирослава Дідух зазначила, що регіональний розвиток та децентралізація є значним пріоритетом для Європейського Союзу, і це є основною програмою підтримки. Вона наголосила, що палац Грохольських-Можайськиких є візитною карткою даного проекту і самого селища Вороновиця.

Почесне право перерізати стрічку та відкрити пам’ятну дошку з нагоди проведення ремонтно-реставраційних робіт палацу Грохольських-Можайських надали заступнику голови – директору Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігорю Івасюку, голові Вінницької райдержадміністрації Михайлу Демченку, голові районної ради Сергію Сітарському та проектному менеджеру Представництва Європейського Союзу в Україні Мирославі Дідух.

Джерело: Вінницька ОДА