Новини регіонів: В Україні починають знос "хрущовок"

        Перша програма стартує в 2019 році в Чернігові і триватиме 5 років. 26 жовтня 2018 року влада Чернігова затвердила "Програму будівництва нового житла на місці будинків старше 50 років" на 2019-2023 роки. І вже домовилися про підключення до неї забудовників "Основа-Буд 7" і "Укрсівербуд", передає UBR.

За словами заступника мера міста Олександра Атрощенка, в 2019 році планується побудувати 2 нових будинки, а в кожен наступний рік зводити ще по п'ять будівель. Сумарно виходить 22 будови.

Чернігівська влада профінансує від 25% до 40% витрат проекту. Решта бере на себе забудовник. При цьому будівельна фірма може зменшувати частину витрат, яка випадає на долю мерії, щоб підвищити свої шанси виграти конкурс.

Але забудовники не залишаються у програші. По-перше, отримуючи проект, вони набувають землю під будинком для знесення за пільговою ціною. По-друге, фірма віддає владі для передачі мешканцям 30-40% квартир, а решта 60-70% може продати за вигідною для неї ціні. Відзначимо, що для участі в програмі 100% мешканців старого будинку повинні дати свою згоду.

Як повідомлялося раніше, влада планує зносити "хрущовки".

Джерело: Dengi.ua