Перший віце-президент БПУ С.Сташевський взяв участь у підписанні Меморандуму про співробітництво щодо розроблення та реалізації концепції публічного управління у галузі будівництва

        


      21 листопада 2017 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ в особі заступника міністра з питань будівництва Лева Парцхаладзе та громадська організація «Разом проти корупції», німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), громадська організація «Офіс ефективного регулювання» (BRDO), Будівельна палата України, Конфедерація будівельників України, Національна спілка архітекторів України, Інститут архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ, ДП «ДІПРОМІСТО» та ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» в особі їх представників підписали Меморандум про співробітництво щодо розроблення та реалізації концепції публічного управління у галузі будівництва.

«Ця концепція дозволить об’єднати і зробити публічною всю дозвільну інформацію в будівництві, створивши єдине публічне джерело актуальної та достовірної інформації — Містобудівний кадастр. У ньому будуть міститися всі дані про будівництво з Державного земельного кадастру, Державного реєстру прав на нерухоме майно, геопросторових даних технічної інвентаризації та обліку об’єктів нерухомого майна, єдиного адресного реєстру. Це зробить діяльність у будівництві прозорішою та простішою, зменшить можливі корупційні ризики та покращить інвестиційний клімат», — наголосив Лев Парцхаладзе перед підписанням Меморандуму.

У свою чергу, директор проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт сказав: «Ми дуже раді зробити свій внесок у розроблення цієї Концепції, поділитися власним досвідом та досвідом західних країн. Сьогодні прозорість у галузі будівництва дуже важлива. Вона сприятиме створенню нових робочих місць, реалізації нових важливих проектів та, найголовніше, стабільному розвитку міст».

Виступаючи на підписанні Меморандуму, перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський наголосив, що сьогодні все більше і більше громадськості залучається органами влади для вирішення важливих державних питань. «Впевнений, тільки спільними зусиллями разом з громадськими організаціями та всіма зацікавленими сторонами ми досягнемо позитивного результату», – сказав він.

Концепція публічного управління міститиме основні принципи впровадження електронного урядування у містобудівну діяльність. Її реалізація сприятиме: удосконаленню процесів управління; спрощенню та прискоренню дозвільних процедур у будівництві; зменшенню корупційних ризиків; покращенню інвестиційного клімату.

Згідно з Меморандумом, сторони домовилися співпрацювати у розробленні, публічній презентації, відкритому обговоренні та доопрацюванні Концепції, схваленні її Урядом, а також у роботі над проектами нормативно-правових актів на її виконання.

Джерело: Мінрегіон та прес-служба Будівельної палати України
ФОТО: Андрія Яворського - портал Build Portal