Перший Віце-президент Будівельної палати України С.Т. Сташевський взяв участь у Форумі енергоефективного партнерства

27 квітня у Конгресно -виставковому центрі «Парковий» відбувся IV Форум енергоефективного партнерства’18: «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад», організований Держенергоефективності.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, виступаючи на Форумі зазначив, що Україна до 2020 року має скоротити до 9% споживання первинної енергії. Щодо використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), на сьогоднішній день країна використовує лише 2,6% і за 2 роки уряд планує збільшити цю цифру до 11%. В той же час, Європа поставила собі завдання до 2030 року збільшити до 27% ВДЕ у кінцевому енергоспоживанні, і це є світовим трендом. Тому, зменшення енергоспоживання і розвиток відновлювальних джерел енергії – це наші зобов’язання, які імплементують Україну в європейський простір і наближують до енергонезалежності.

За його словами, кожен відсоток зменшення споживання по енергоносіям – це додаткові технології, робочі місця, зменшення валютного навантаження на бюджет країни і впровадження якісного сервісу.

«Для нас є важливим впровадження ефективних інструментів, які вплинуть на відсотки зменшення енергоспоживання. І одним з таких інструментів є Фонд енергоефективності. Економічний ефект від його роботи дозволить  — скоротити до 10 млрд м куб споживання та імпорт газу, до 60 млрд грн – збільшити річну ємність нового ринку енергоефективності, до 10 млрд грн – нових податкових надходжень щороку і створити 75 тисяч нових робочих місць — для інженерних та будівельних кадрів, енергосервісної галузі та енергоменеджменту», — наголосив Зубко.

Головною умовою ефективної роботи Фонду енергоефективності попри фінансування, на думку Віце-прем’єр-міністра, є кваліфіковані кадри – енергоаудитори, проектні організації, енергосервісні компанії і, головне – попит від муніципалітетів, які прагнуть зробити свої соціальні заклади енергоефективними і допомогти населенню впровадити енергоефективні заходи в житловому секторі.

У Форумі взяли участь Народні депутати України, керівництво центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, представники ОСББ, профільних громадських організацій, промислових підприємств, ЕСКО-компаній, будівельних компаній, виробники енергоефективних матеріалів та обладнання.

Будівельну палату України на Форумі представляв Перший Віце-президент Будівельної палати України С.Т. Сташевський, ряд керівникыв організацій-членів Будівельної палати.

Джерело: Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України та Будівельної палати України