Представник Будівельної палати України взяв участь у розширеному засіданні Держмолодьжитла

  
     Представник Будівельної палати України взяв участь у розширеному засіданні Держмолодьжитла, яке відбулося в Мінрегіоні під головуванням Першого заступника Міністра В.А. Негоди.
  Фонд, який активно працює вже більше ніж чверть століття, на сьогодні забезпечив житлом близько 150 тисяч громадян України, переважно, представників молоді. За весь період роботи за допомогою Фонду побудовано більше двох мільйонів квадратних метрів житла, а загальний кредитний портфель фонду сьогодні становить мільярд гривень.
     Наглядова Рада заслухала доповідь голови правління Фонду С.О.Комнатного та затвердила звіти по результатам роботи за 2016 рік.
  Особливе місце в засіданні зайняли питання, присвячені 25-річчю діяльності Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. В доповіді голови правління С. О. Комнатного приводилися, зокрема, такі дані: 37,4 тисячі укладених договорів пільгового кредитування та компенсації відсотків за кредитами, 2,3 мільйони збудованих квадратних метрів житла, 3,7 міль’ярдів гривень задіяних в програмах Фонду бюджетних коштів, які було мультипліковано за рахунок залучення коштів в будівництво в 8,5 млрд грн
   В числі присутніх крім членів Наглядової ради в залі були народні депутати, представники органів влади та місцевого самоврядування України, працівники трудового колективу Фонду.
    В засіданні взяв участь та виступив Перший заступник Президента Будівельної палати України С.Т.Сташевський. Він привітав учасників з 25-річчям організації від імені Президента Палати, Героя України П.С.Шилюка. За словами С.Т.Сташевського, започаткований в перші роки незалежності нашої Держави Фонд, підхопив тоді перетворення, які необхідно було провести при переході від централізованої економічної моделі до ринкових відносин, в т.ч. у такому чутливому питанні, як забезпечення населення житлом.
   «Об`єднавши масовий рух молодіжних житлових комплексів, та впорядкувавши його, Ваша організація, можна сказати, пом`якшила негативні наслідки різкої зміни системи вирішення житлових проблем. У частини населення, зокрема молоді, з`явилася організація, яка взялася допомагати у цьому.»
    Станіслав Сташевський, і як один з керівників найбільшої будівельної на той час структури – Київміськбуд, і як багаторічний перший заступник Мера Києва поділився своїм досвідом сприяння  організації цієї важливої справи, висловив побажання на майбутнє.
  На його думку зараз у Фонду відкривається «нове дихання»: удосконалюється законодавство, організація залучається до нових програм, в т.ч. здешевлення вартості кредитів, кредитування реконструкції ЖКХ, зусиллями Фонду сформовано Єдиний державний реєстр громадян, що потребують поліпшення житлових умов.
    Він переконаний, що і оновлення Спостережної ради Фонду, а це сьогодні потужна структура, сприятиме розвитку важливої і відповідної справи.
  Було зазначено, що між Будівельною палатою і Фондом існують давні ділові стосунки, що ґрунтуються на Меморандумі про співпрацю між Будівельною палатою України і Державною фінансовою установою «Державний  фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».
   Президент Палати, член Наглядової ради Фонду, Герой України П.С.Шилюк є палким прихильником такої співпраці, в той же час голова правління Фонду С.О.Комнатний завжди бере участь у заходах Палати, спирається на поради і практичну допомогу колег-будівельників.
   В Будівельній палаті розуміють, що все це робиться для людей, які потребують житла, в першу чергу молодих, для будівельників, що отримують інвестиції і роботу, а, значить, для розвитку будівельного комплексу і економіки нашої Держави в цілому.
  С.Т.Сташевський повідомив, що у зв’язку з 25-річчям від дня заснування Фонд Держмолодьжитло нагороджений почесною відзнакою Будівельної палати України медаллю «Золота кельма» та вручив нагороду колективу.

  Джерело: Прес-служба Будівельної палати України