Представник Будівельної палати України взяв участь у засідання профільного комітету Верховної Ради України

     12 липня 2017 року відбулось засідання  Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, на якому були розглянуті, зокрема, проекти Законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення інвестиційного клімату України.  

   При обговоренні законопроекту про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми», підготовленого Кабінетом Міністрів України, виступив член Президії, голова Комітету аналітики будівельної галузі та менеджменту підприємств Будівельної палати України Анатоль Кармінский.

    Він прокоментував пояснювальну записку Мінрегіону до цього документу, якою передбачається розширення кола організацій, що можуть розробляти будівельні норми та залучення більш широкого потенціалу інститутів НАНУ, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, профільних асоціацій, професійних спілок, деяких інших структур.
    А.Кармінський зазначив, що пропозиція міністерства є надзвичайно актуальною з урахуванням гострого дефіциту фахових розробників будівельних норм і коштів для їх розробки.

    Однак у законопроекті реалізація цієї мети не знайшла свого відображення, більше того, єдиними розробниками будівельних норм визначаються базові організації у будівництві, що виконують наукові роботи.

     Було запропоновано також законодавчо визначити термін “норматив”, який повинен містити кількісну характеристику будівельних норм. Зараз тут є розбіжності між законом “Про регулювання містобудівної діяльності” та ДСТУ “Настанова з організації проведення експертизи проектної документації” та іншими нормативними документами. Відповідні неузгодженості роблять нелегітимними  експертні висновки, зроблені в останні роки.

   Ці та інші Зауваження Будівельної палати, викладені у відповідній довідці, за рішенням Комітету мають бути  враховані при доопрацюванні зазначеного документу.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України