Представники Будівельної палати України взяли участь у конференції в Мінрегіоні

         Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України очікує, що Україна зможе увійти у ТОП-50 рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» у 2018 році. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час конференції «Позитивні зміни у будівництві та їх вплив на позицію України у Doing Business-2018» у Мінрегіоні.

«Наразі у рейтингу Doing Business за будівельним показником Україна займає 140 місце. Маємо велику надію, що законодавчі зміни, які відбулись у галузі протягом останнього року, будуть враховані експертами при складанні нового рейтингу, і Україна зможе увійти у ТОП-50 за цим показником. Він суттєво впливає на загальний рейтинг нашої країни, один пункт в якому, за підрахунками експертів Світового банку, приносить державі до 600 млн доларів інвестицій. Є до чого прагнути!» — сказав він.

Серед досягнень, які відбулися у будівельній галузі протягом останнього року заступник Міністра відмітив:

— зменшення розміру пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту (наприклад, м. Київ — з 10% до 2%);

— зниження вартості послуг з технічного нагляду в будівництві (з 5% до 1,8%);

— скасування необхідності отримання вихідних даних ДСНС для проектування;

— впровадження страхування цивільної відповідальності у будівництві;

— підвищення якості контролю робіт завдяки обов’язковій вищій освіті для виконавців будівельних робіт;

— запровадження ризик-орієнтованого підходу в архітектурно-будівельному контролі;

— скасування процедури реєстрації декларацій;

— зменшення терміну надання технічних умов;

— спрощення процедури реєстрації права власності на об’єкт нерухомості.
 

В роботі конференції  взяли участь Перший  віце-президент Будівельної палати України С. Сташевський, віце-президент – виконавчий директор А. Дронь, члени президії БПУ Ю. Аністратенко, М. Величко, А. Кармінський, С. Тимошенко.
 

Довідково

Doing Business — рейтинг легкості ведення підприємницької діяльності, який дозволяє визначити якість правил регулювання, що підвищують чи обмежують ділову активність, та їх застосування у 183 країнах, а також вибраних окремих містах.

Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків, законодавчий захист контрактів, тощо.

Джерело: Мінрегіон та прес-служба Будівельної палати України