Представники Будівельної палати України взяли участь в круглому столі «Житлова проблема та демографічна криза: чи є взаємозв’язок?»

          22 червня 2017 року в приміщенні Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України відбувся круглий стіл: «Житлова проблема та демографічна криза: чи є взаємозв’язок?».

Організатор заходу партнер Будівельної палати України Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, а також Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України.

Учасників заходу привітали академік Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України та Сергій Комнатний, Голова правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

З інформацією про вплив житлових проблем на демографічну ситуацію в Україні виступили Ольга Балакірєва, голова правління  ГО «Український інститут соціальних досліджень ім. О.Яременка», Людмила Черенько, завідувач сектору досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи та інші.

Під час заходу обговорювалися демографічна криза та проблеми забезпечення житлом українців, як одного з основних факторів погіршення демографічної ситуації в Україні, необхідності соціального захисту таких категорій громадян, як молодь, внутрішньо переміщені особи та учасники антитерористичної операції в частині вирішення їх житлового питання.

У 2016 році лише за офіційними даними за кордоном працевлаштовано 42 326 молодих громадян, що на 96% більше цього показника 2013 року. Зниження народжуваності та міграція молоді веде до поглиблення проблеми старіння нації. За офіційними даними, за останні 16 років кількість громадян України у віці від 0 до 17 років скоротилась на 43%, у віці від 16 до 59 років – на 13%, поряд з цим, кількість громадян у віковій групі від 60 років і старше зменшилась на 8,5%.

Таким чином, кількість дітей та працездатного населення зменшується стрімкими темпами, в порівнянні з кількістю людей пенсійного віку. Це є виклик для держави, відповідь на яку постаралися дати учасники заходу.

У круглому столі взяли участь представники органів державної влади, експерти дослідницьких установ та громадських організацій. Серед учасників заходу були і представники Будівельної палати України.

Джерело: Прес-служби Держмолодьжитла та Будівельної палати України