Представники Будівельної палати взяли участь у роботі з’їзду УСПП

   
     У Києві відбувся XV розширений з’їзд Українського союзу
  промисловців і  підприємців. Ділова спільнота обговорила програму індустріально-інноваційного розвитку країни – «Платформа економічного патріотизму». Це комплекс рішень щодо покращення податкової політики, запобігання монополізації ринків, гарантування дотримання прав власності і свободи підприємництва в Україні, що мають дати 7-8% ріст ВВП вже в найближчі роки.

Серед учасників форуму були керівники крупних промислових підприємств країни, бізнесових структур, громадських організацій, вчені. Участь у з’їзді взяли також народні депутати, зарубіжні гості, представники дипломатичного корпусу.

Делегатами з’їзду УСПП від Будівельної палати України обрані перший віце-президент Палати С.Т.Сташевський та голова правління корпорації «ДБК-ЖИТЛОБУД» П.П. Шилюк. Серед учасників з’їзду були також віце-президент – виконавчий директор  Будівельної палати А.А.Дронь, віце-президент корпорації «ДБК-ЖИТЛОБУД» В.М. Сліпецький. 

    З доповіддю на з’їзді виступив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій України А.К.Кінах.  Він загострив увагу на проблемах, які гальмують економічний розвиток України, заважають створенню сприятливого бізнес-клімату, притоку інвестицій.  Зокрема, причини несприятливого ділового клімату потенційні інвестори вбачають у значних масштабах корупції, недовірі до судових органів, монополізації ринків. Тривають процеси трудової міграції та бізнес-еміграції, відтоку кваліфікованих кадрів.  

Презентована в експертному колі «Платформа» виділяє  економічний  патріотизм, що  більш всього цінує новостворене  робоче місце і сталий розвиток національної економіки. Документ  має в основі пропозиції провідних бізнес-асоціацій України, наукових установ, роботодавців і профспілок. Вона містить першочергові заходи на найближчий рік із більш широкого переліку розробленої раніше та постійно оновлюваної Антикризової програми спільних дій влади та бізнесу. З деяких з них вже прийняті урядові рішення: підтримки виробника і експортера, зняття частини санкцій і штрафів із вітчизняних компаній тощо.

«Втім, на жаль, більшість із них досі не втілені в життя, - заявив президент УСПП Анатолій Кінах. - Саме тому УСПП та Антикризова рада організують громадський контроль за виконанням вже прийнятих рішень Кабміну та тими, що пропонуються у «Платформі економічного патріотизму». Так, уже на наступному тижні пройде спільне з Урядом засідання за участі правоохоронних структур з приводу «наїздів» на бізнес силовиків та великої кількості випадків рейдерства. До кінця року має бути і ініційоване нами обговорення в трикутнику «Уряд-Нацбанк-бізнес» щодо спрощення доступу до фінансових ресурсів».

В обговоренні взяли участь народні депутати А.В.Бабак, О.П.Продан, С.О.Тарута, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Л.П.Козаченко, президент Торгово-промислової палати України Г.Д. Чижиков, почесний президент асоціації «Укрлегпром» В.А.Ізовіт, керівники ряду  великих підприємств та інші.

На з’їзді також виступив президент Міжнародного союзу промисловців та підприємців В.П. Тарлєв.

Делегати з’їзду підтримали проект «Платформа економічного патріотизму: невідкладні заходи» та доручили Антикризовій раді громадських організацій організувати контроль за ходом реалізації заходів, визначених у Платформі, у діяльності органів державної влади.


Джерело: Прес-служба УСПП і Будівельної палати України