Президент Будівельної палати П.С.Шилюк взяв участь у відкритті Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності

    Президент Будівельної палати, Герой України  П.С.Шилюк взяв участь у  відкритті Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WORLDSKILLS UKRAINE.

Для участі у Всеукраїнському конкурсі прибули  майже 150 учасників з усіх регіонів країни.  Змагання проводитимуться у восьми компетенціях, чотири з яких будівельні, на базі закладів профтехосвіти Києва.

Урочиста церемонія  відкриття пройшла у Київському національному університеті будівництва і архітектури за участі віце-прем’єр-міністра В.А. Кириленка, заступника міністра освіти П.К. Хобзея, Президента Будівельної палати, Героя України П.С.Шилюка, ректора КНУБА П.М.Кулікова,  організаторів та спонсорів змагань. Серед почесних гостей були також перший віце-президент Будівельної палати С.Т.Сташевський, інші керівники БПУ.

Вітаючи учасників Всеукраїнського конкурсу, В.А.Кириленко наголосив на важливості підготовки кадрів робітничих професій, підтримки системи навчальних  професійно-технічних закладів.

За його словами, роботодавці в країні гостро зацікавлені у молодих кадрах. Минулого року в Україні  було працевлаштовано за фахом майже 90% випускників закладів профтехосвіти, проте дефіцит робітничих спеціальностей є відчутним. В.А.Кириленко зазначив, що нині в Україні здійснюються процеси децентралізації, що надало  місцевому самоврядуванню додаткові  можливості, зокрема, і фінансові ресурси, для формування регіонального замовлення на спеціалістів, для створення мережі навчально-практичних центрів, оновлення матеріальної бази існуючих профтехосвітніх училищ.

У своєму виступі Президент Будівельної палати  П.С.Шилюк підкреслив необхідність не лише підготовки фахівців, яких нині гостро не вистачає, але й закріплення кадрів, надання їм гідної зарплати, пакету соціальних гарантій, створення можливості професійного зростання.

П.С.Шилюк зазначив, що  організації-члени  Будівельної палати всебічно сприяють діяльності навчальних професійних закладів, зокрема,  корпорація «ДБК-ЖИТЛОБУД», ЗАТ «Київспецмонтаж», ТОВ «ПБФ ГРУП»  активно долучилися до організації нинішнього конкурсу у всіх будівельних номінаціях, надали училищам необхідні матеріали та обладнання для проведення змагань на високому рівні.

Президент Будівельної палати висловив упевненість у тому, що Всеукраїнський конкурс майстерності сприятиме професійному зростанню  молодих робітничих кадрів  та побажав конкурсантам перемоги не лише у цьому змаганні, а й загалом в обраній  професії.


Джерело: Прес-служба Будівельної палати України