Президент Будівельної палати України, Герой України П.С.Шилюк взяв участь у спільному засіданні Правління УСПП та Антикризової ради громадських організацій України

        Президент Будівельної палати України, Герой України П.С.Шилюк, член Антикризової ради громадських організацій, взяв участь у спільномму засідання цієї організації та Правління УСПП, що відбулося 1 червня 2017 року.

Захід відбувся за участі представників асоціацій ділових кіл та роботодавців, представників  Національного банку України і Київської міської держадміністрації.

Головною темою заходу стало обговорення пропозицій Уряду з розв`язяння проблеми доступу до фінансових ресурсів вітчизняних товаровиробників в інтересах забезпечення інноваційного розвитку.

Відкриваючи засідання, Президент УСПП А.К. Кінах зазначив, що сьогодні гострою проблемою промислового комплексу України є відсутність доступу підприємств до фінансових ресурсів, що обмежує інноваційну діяльність, модернізацію потужностей, зростання доходів від виробничої діяльності та ВВП в цілому.

«Експерти впевнені, в банківській системі є достатня ліквідність для кредитування економіки, більше 25% актівів можуть бути інвестовані у виробництво вже сьогодні. Ми наполягаємо на координації дій НБУ, Уряду та бізнес-спільноти, вимагаємо розробити спеціальну програму спрощення кредитування. Як бачите, процес запущений. Миттєвого эффекту не буде, але мають бути послідовні дії в цьому напрямку», - відзначив Президент УСПП.

Президент Будівельної палати України П.С. Шилюк в своєму виступі довів до присутніх ряд конструктивних пропозицій, які позитивно зможуть вплинути на розвиток українського будівельного комплексу, а значить і на економіку країни в цілому.

Зокрема, він запропонував з метою збільшення спорудження доступного житла для населення передбачити у проекті Стратегії розвитку промислового комплексу розробку державної Програми щодо підтримки індустріального будівництва.

Президент БПУ нагадав, що в Україні зберігається постійний попит на житло.    За статистикою, нині на квартирному обліку перебувають понад 600 тисяч сімей, з них – близько 106 тисяч проживають у гуртожитках.  Для забезпечення такої категорії громадян житлом необхідно споруджувати багатоквартирні будинки, порівняно недорогі, але якісні, тобто доступне житло. Саме таке житло дозволяє споруджувати індустріальний метод будівництва.

За радянських часів в Україні було 84 ДБК, зараз їх залишилось не більше 10. Для відродження  домобудівних комбінатів на новій основі  необхідно підтримка з боку держави.   Потенційний резерв, що складають домобудівні комбінати, у разі їх відновлення і реконструкції протягом 4-5 років, може подвоїти обсяги будівництва, в першу чергу, доступного та соціального житла.

П.С.Шилюк при цьому звернув увагу і на проблеми доступу до фінансових ресурсів підприємств будівельного комплексу, надання преференцій на імпорт обладнання для такої реконструкції.

Важливим є відновлення системи іпотечного кредитування, слід зробити його доступним для населення.

Торкаючись проблеми робітничих кадрів, Петро Шилюк наголосив, що для будівельників питання професійної підготовки кадрів, відтоку спеціалістів не менш актуальне, ніж у промисловців. За його словами, в даний час за кордоном, за експертними оцінками, працює близько 3 млн. громадян України.    Серед них майже половина - працівники у сфері будівництва та ремонту.

Отже, Президент Будівельної палати особливо підкреслив, що при розробці пропозицій щодо запобігання відтоку кадрів з промислового сектору та удосконалення механізму професійної підготовки кадрів до потреб промисловості мають бути враховані відповідні пропозиції і в будівельній сфері.

Йшлося і про відновлення державних та місцевих програм фінансування спорудження доступного житла, реконструкцію застарілого житлового фонду, зокрема "хрущовок".

Учасники засідання зійшлися на думці, що доступ вітчизняних виробників до фінансових ресурсів - це не тільки зниження кредитних ставок, але і ряд інших комплексних заходів. Серед них, зокрема, застосування механізму критичного імпорту, необхідна мінімальна митна ставка, впровадження податкових векселів, тощо.

Тільки широка модернізація економіки може стати базою створення робочих місць, приросту продукції з високою доданою вартістю, а відповідно, зростання ВВП. Розробка основ фінансово- кредитної політики НБУ на наступний період повинна враховувати основні показники і цілі, на яких буде базуватися Стратегія промислового розвитку країни і Стратегія розвитку високотехнологічних галузей на період до 2025 року, які зараз розробляються Урядом, і орієнтуватися на зростання економіки і створення нових робочих місць.

Своїми думками щодо виходу української економіки з непростої ситуації поділилися Президент ТПП України Г.Д. Чижиков, доктора економічних наук, директор Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України» В.М. Геєц, директор Українського інституту дослідження екстремізму О. О. Зарубінський, інші.

Представники українского бізнесу висловилися по ініційованим Урядом ключовим реформам - пенсійної, земельної та охорони здоров'я. Зокрема, вони відзначили, що форсований Кабміном проект пенсійної реформи є недопрацьованим, спрямованим не на дієве вирішення проблеми, а, скоріше, на виконання вимог міжнародних кредиторів. По суті, реформа в її нинішньому вигляді - опосередковане збільшення пенсійного віку через зміни щодо страхового стажу. У такому вигляді, вважають і роботодавці, і експерти, вона неприйнятна.

Закриваючи спільне засідання, Президент УСПП А.К. Кінах зазначив, що всі пропозиції ділового співтовариства з проблеми доступу виробників до кредитних ресурсів, інших питань будуть опрацьовані і найближчим часом направлені Уряду.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України