Про результати засідання Комітету 28 лютого 2018 року

       На засіданні Комітету 28 лютого 2018 року розглянуто Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році із доповіддю Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Зубка Г.Г., законопроекти реєстр. №6081 (друге читання), 7084, 7266-1 та інші питання, пов’язані із предметами відання Комітету.

За результатами розгляду питання «Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році» Комітетом взято до відома інформацію Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Зубка Г.Г., підтримано Звіт Уряду за 2017 рік в частині профільних питань Комітету та рекомендовано Кабінету Міністрів України врахувати пропозиції Комітету щодо подальшої діяльності Уряду і забезпечення прийняття відповідних нормативно-правових актів у Плані пріоритетних дій Уряду на 2018 рік.

По законопроектах Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти:

у другому читанні та в цілому як Закон проект Закону про внесення зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо покращення інвестиційних можливостей у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних джерел (реєстр. №6081). До прийнятого Верховною Радою України 19 грудня 2017 року законопроекту за основу надійшло від суб’єктів права законодавчої ініціативи шість пропозицій, з яких враховано повністю або частково п’ять пропозицій та одна – відхилена. За результатами опрацювання внесених пропозицій, пропонується встановити термін дії (чинність) технічних умов не більше 5 років для об’єктів електроенергетики, що виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії;

у першому читанні за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів незавершеного будівництва та майбутніх об'єктів нерухомості, внесений народними депутатами Андрієвським Д.Й., Сташуком В.Ф. та іншими народними депутатами України (реєстр. №7084 від 06.09.2017). Проектом пропонується: встановити порядок ідентифікації об’єктів будівництва та присвоєння адрес закінченим будівництвом об’єктам; запровадити електронний реєстр проектної документації на будівництво та механізм державної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва і майбутні об’єкти нерухомості; встановити виключний перелік способів інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб;

у першому читанні за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю, внесений народним депутатом Кривошеєю Г.Г. (реєстр. №7266-1 від 20.11.2017). Проектом передбачається визначити механізми припинення (повторної передачі) або тимчасового зупинення (відновлення) повноважень виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.

Водночас, через відкликання авторами, Комітетом не розглядався проект Закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю, внесений народними депутатами Яценком А.В. та Шиньковичем А.В. (реєстр. №7266 від 07.11.2017).

У «різному» заслухано інформацію заступника голови Комітету Сабашука П.П. про роботу Робочої групи з питань будівництва доступного житла та розгляду напрацьованих законодавчих ініціатив з цих питань на наступному засіданні Комітету, а також члени Комітету погодили:

- звернутися до Міністерства фінансів України за роз’ясненнями щодо  дії статі 255 Податкового кодексу України в частині визначення податкової бази для розрахунку рентної плати за спеціальне водокористування та до Комітету з питань податкової та митної політики з пропозицією створити спільну робочу групу для напрацювання єдиного підходу до здійснення обліку водокористувачів, що повинні сплачувати рентну плату за спеціальне водокористування;

- розглянути пропозиції асоціацій виробників будівельних матеріалів до проекту Закону про основні вимоги до споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів (реєстр.7151) у разі прийняття його Верховною Радою України за основу та підготовки до другого читання;

- звернутися до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана із проханням прискорити внесення до Верховної Ради України проекту Закону про затвердження Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад, необхідної для реалізації положень Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Джерело: Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства