П.С.Шилюк взяв участь у зустрічах Міністра освіти і науки у КНУБА

Президент Будівельної палати, Герой України П.С.Шилюк взяв участь у заходах за програмою візиту Міністра  освіти і науки Л.М. Гриневич до Київського  національного університету будівництва та архітектури – флагмана освітньої галузі.

Л.М. Гриневич поклала квіти до пам’ятника Герою Небесної сотні – студенту КНУБА Олександру Плеханову, ознайомилася з  студентськими проектами конкурсу «Сучасна українська школа».

Міністр освіти і науки виступила на засіданні Вченої ради університету. Вона поінформувала присутніх про перспективи розвитку галузі освіти та, зокрема, вищої школи, про особливості фінансової діяльності освітніх закладів з огляду на параметри Держбюджету 2019 року. Л,М.Гриневич відзначила позитивні тенденції у підготовці інженерних кадрів для будівельного комплексу країни.

У свою чергу Президент Будівельної палати України П.С.Шилюк виступив на засіданні Вченої ради з доповіддю «Про підготовку кадрів для архітектурно-будівельної галузі».

Керівник об’єднання будівельників України наголосив на важливості посилення практичної складової у навчальному процесі  майбутніх інженерів-будівельників. Він висловився на підтримку планів Міністерства реформувати професійну освіту з тим, щоб  запроваджувати так звану  дуальну форму навчання. «Ми готові надавати для цього свою виробничу базу, готові як роботодавці брати участь у відборі учнів і укладати з ними відповідні угоди про майбутнє працевлаштування», сказав П.С.Шилюк.

Водночас, за його словами, роботодавці вправі розраховувати тут на взаємні партнерські зобов’язання у форматі: заклад освіти – підприємство -  здобувач освіти, розраховувати, зокрема,  на те, що підготовлений фахівець відпрацює на підприємстві певний термін.

Керівник Будівельної палати України підкреслив необхідність підвищувати рівень зацікавленості до роботи на вітчизняних підприємствах. П.С.Шилюк розповів про досвід матеріального та соціального забезпечення працівників корпорації «ДБК-Житлобуд», зокрема, молодих спеціалістів.

Відбулася предметна розмова Л.М.Гриневич та П.С.Шилюка, в ході якої сторони обмінялися  думками  щодо виконання положень Меморандуму про співробітництво між Міносвіти та Будівельною палатою, підписаного 2017 року. Зокрема, йшлося про участь підприємств – членів Будівельної палати в оновленні матеріальної бази  закладів профосвіти, в  організації професійних конкурсів молодих робітників. Сторони обговорили особливості процесу реформування системи професійно-технічної освіти, висловилися за врахування відповідних пропозицій  працедавців -  практиків будівництва.

П.С.Шилюк також поінформував Міністра про діяльність Будівельної палати у напрямку зближення вітчизняної системи підготовки кадрів з європейською, про включення українських  професійних об’єднань до  загальноєвропейського контексту з  метою підвищення кваліфікації вітчизняного корпусу інженерів, надання їм європейських сертифікатів.

 

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України