С.Т. Сташевський взяв участь в круглому столі «Кращі практики житлової політики та можливості їх застосування в Україні»


     
             
       
          Перший Віце-президент Будівельної палати України, Голова Комітету з питань міжнародного співробітництва та виставково-конгресної діяльності С.Т. Сташевський взяв участь в Міжнародному круглому столі «Кращі практики житлової політики та можливості їх застосування в Україні», організованому партнером БПУ – Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» за підтримки Секції по житловому господарству та землекористуванню ЕЄК ООН і Програми розвитку ООН в Україні.

Метою заходу  став пошук  шляхів розв'язування в Україні однієї з найголовніших соціально-економічних  проблем забезпечення населення житлом з урахуванням європейського досвіду.

В цьому круглому столі взяли участь представники Європейської економічної комісії ООН, ООН-ХАБІТАТ, міжнародні експерти з Польщі, Словаччині, країн Балтії, провідні фахівці України.

Виступаючи на круглому столі С.Т. Сташевський привітав його учасників від імені Президента Будівельної палати України, героя України П.С. Шилюка і проінформував про діяльність цього провідного об’єднання будівельників України щодо збільшення обсягів спорудження житла, підвищенню його якості, економічних і екологічних властивостей.

Зокрема, він зазначив, що останні 5-6 років в Україні маємо стабільний показник порядку 10 млн. квадратних метрів загальної площі житла. Це важливо, адже житлове будівництво є одним з основних соціально-економічних показників.

При цьому ми не просто будуємо, а й використовуємо новітні технології та матеріали з застосуванням сучасних форм організації будівництва.

Проте житлова проблема залишається досить відчутною у масштабах країни. За статистикою, майже 50% населення в Україні живе у перенаселеному житлі, а будуємо на 1000 жителів всього до 3 квартир щороку.  Крім того, практично половина всього житлового фонду вже застаріла морально чи фізично, а нового, якісного житла недостатньо.

Сьогодні основним інвестором тут виступає населення, доходи якого зростають дуже повільно.

Розраховуємо на політику продовження в країні збільшення доходів  та підвищення платоспроможності населення. Але шукаємо можливості для збільшення обсягів коштів для житлового будівництва. І звичайно, тут нам слід застосовувати кращі практики, які є в світі.

С.Т.Сташевський зупинився на важливості широкого запровадження іпотечного кредитування. І досвід країн-партнерів в цьому напрямку є для нас надзвичайно корисним.

Йшлося також про необхідність переходу будівельного комплексу України на рейки індустріального домобудування, що дозволить нарощувати обсяги, якість доступного житла.

В цьому питанні слід орієнтуватися на досвід країн Європи та Америки, де частка такого житла складає до 40% і популярність такого житла пояснюється його економічністю і якістю.

Перший віце-президент Палати підкреслив необхідність організації роботи відповідно до державних та регіональних програм спорудження доступного житла.

Було підтримано  зусилля партнерів БПУ – Фонду Держмолодьжитло, спрямованих на пошук нових форм організації цієї справи.

С.Т.Сташевський проінформував про ініціативу Президента Палати П.С.Шилюка провести великий міжнародний інвестиційний форум з метою роз’яснення можливостей, які відкриваються у зв’язку з прийняттям оновленого закону Про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду.

Законопроект, який вже пройшов стадію громадського обговорення, передбачає нові правові відносини між забудовниками, інвесторами, власниками застарілого житла і, на нашу думку, відкриваються можливості для започаткування практичної роботи. В тому числі і для зарубіжних інвесторів.

У виступах Голови Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву С.Комнатного, вітчизняних фахівців та представників авторитетних європейських структур йшлося про конкретні шляхи спільної роботи щодо суттєвого прискорення забезпечення населення України, зокрема малозахищених категорій, благоустроєним житлом.

Відповідні рекомендації викладені у підсумковому документі круглого столу.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України