У Мінрегіоні обговорили питання боротьби з довгобудами

        Круглий стіл «Боротьба з довгобудами: як захистити права інвесторів у будівництві?» відбувся 17 листопада у Мінрегіоні.

Для запровадження ефективних механізмів захисту прав постраждалих інвесторів у будівництві та виведення довгобудів із категорії проблемних об’єктів необхідне обов’язкове законодавче врегулювання та розроблення відповідного законопроекту.

На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе у своєму виступі на круглому столі.

«Ми довго вивчали досвід інших країн, щоб зрозуміти, який варіант розв’язання цієї ситуації буде оптимальним для України. І прийшли до висновку, що запровадження ефективних механізмів захисту прав постраждалих інвесторів можливе лише через його обов’язкове законодавче врегулювання. Це потрібно для того, щоб місцева влада отримала більше можливостей вирішувати цю проблему на локальному рівні та не допускати виникнення подібних ситуацій у майбутньому. Питання дуже нагальне і болюче. Сподіваюся, що спільно з фахівцями, експертами та за активної участі громадськості ми зможемо розробити новий ефективний законопроект», — сказав він.

Проект Закону спрямовуватиметься на:  посилення захисту прав громадян, чиї кошти було вкладено у будівництво житлових об’єктів;  стимулювання замовників до своєчасного завершення будівництва незавершених об’єктів;  пошук рішень щодо добудови проблемних об’єктів;  пошук джерел залучення фінансування для завершення будівництва незавершених об’єктів;  унеможливлення виникнення подібних ситуацій у майбутньому.

За даними Держстату, на початок 2015 року в Україні налічувалось 14 915 об’єктів незавершеного будівництва, у тому числі 3 823 житлові будівлі. Найбільше таких об’єктів у Донецькій області (429), Харківській (369), місті Києві (357), Хмельницькій (314), Запорізькій (243) та Житомирській області (232).

Будівництво 2 135 житлових будинків припинено або законсервовано. Частина таких об’єктів – це багатоквартирні житлові об’єкти, що споруджувались із залученням коштів інвесторів-громадян.  За даними обласних (міських) державних адміністрацій, станом на 1 жовтня 2017 року до переліку проблемних включено 119 об’єктів житлового будівництва.

На засіданні круглого столу були ухвалені пропозиції до відповідного законопроекту.

У засіданні взяли участь і виступили члени президії Будівельної палати України А.М.Кармінський та О.Е.Лиховид.

 Джерело: Мінрегіон і прес-служба Будівельної палати України