Україна піднімається у світовому рейтингу легкості ведення бізнесу

      За новим рейтингом Світового банку щодо легкості ведення бізнесу   Doing Business Україна піднялася на 4 позиції та посіла 76 місце серед 190 країн світу. А за компонентом «Отримання дозволів на будівництво» в рейтингу Україна показала стрімке зростання -  зі 140 на 35 місце.

На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе  на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна. Він додав, що за підрахунками експертів Світового банку, один пункт зростання в загальному рейтингу Doing Business дає можливість залучити в країну до 600 млн. дол. інвестицій щороку.

За словами заступника міністра, однією з основних причин таких темпів просування в рейтингу стало зменшення розміру пайової участі на розвиток  інфраструктури міста Києва з 10 до 2% та зменшення вартості послуг технічного нагляду в будівництві з 5% до 1,8%.

«Щоб покращити цьогорічний результат, необхідно повністю скасувати пайову участь в розвитку інфраструктури населеного пункту, яку іноді називають «легалізованим хабарем» забудовників. Міністерство регіонального розвитку проводило аналіз: жодна гривня зі сплаченої пайової участі не була витрачена на будівництво дитсадків, шкіл, лікарень чи підключення новобудов до інфраструктури», - сказав Лев Парцхаладзе.

Він повідомив, що Кабінет Міністрів спільно з фахівцями Мінрегіону та Офісу ефективного регулювання (BRDO) розробив законопроект, яким передбачено скасування пайової участі. «Проект закону №6540 зареєстровано у Верховній Раді, і ми дуже сподіваємося на підтримку депутатів», — зазначив Лев Парцхаладзе.

Програмою максимум для Мінрегіону на наступний рік — увійти в ТОП-20 країн світу за показником «Отримання дозволів на будівництво», сказав далі заступник міністра.

У свою чергу керівник програм Глобальної практики з торгівлі та конкурентоспроможності в Україні, Білорусі та Молдові IFC/World Bank Group Хайнц Вільгельм Штрубенхоф підкреслив: «Жодна інша країна світу так стрімко не просувалася в компоненті «Отримання дозволів на будівництво» як Україна. У нас налагоджена чудова співпраця як з Мінрегіоном, так і з BRDO. Ми дуже сподіваємося, що Київрада хоча б продовжить термін дії зниженої ставки пайової участі до 2% і на наступний рік. Але найкращий шлях для України — ухвалити законопроект №6540, що передбачає повне скасування пайової участі в будівництві, і група Світового банку підтримує цей варіант».

У прес-конференції взяли участь представники Будівельної палати України.

Джерело: Прес-служба Мінрегіону та Будівельної палати