В Будівельній палаті України відбулося засідання Комітету з питань економіки та інвестиційної діяльності в будівельній сфері

      На засіданні розглядалися питання напрацювання механізмів  залучення коштів для розвитку підприємств галузі, умов та механізмів розвитку прийнятної іпотеки. Обговорювалися також прогнозовані зміни в оподакуванні та участь Комітету БПУ в роботі Громадської платформи «Податки для економічної свободи».

З інформацією з зазначених питань виступив Голова Комітету, координатор громадської платформи «Податки для економічної свободи» Олег Лиховид.

За його словами в податковому регулюванні будівельні організації чекають змін в порядку адміністрування єдиної електронної системи (ЄЕС) обліку ПДВ. З 1 липня реєстрація в ній податкової накладної означатиме остаточне визнання податковими органами задекларованого підприємством податкового кредиту. Таким чином, податкові органи не матимуть можливості пред’явити претензії до податкового кредиту підприємства з будь-яких приводів після реєстрації накладної в ЄЕС.

В той же час реєстрацію накладної в ЄЕС податкова служба може заблокувати на термін до 6 днів, якщо операція за цією накладною відповідатиме критеріям ризикованості. Ці критерії розроблювалися за участю експертів податкової платформи. На жаль, обіцяна заміна податку на прибуток податком на виведений капітал поки що не знайшла відображення в законопроектах.

Члени комітету розглянули різноманітні джерела фінансування діяльності підприємств галузі. На їх думку реалістичними є, зокрема, популяризація статусу надійного забудовника (необхідно розробити методику і порядок надання такого статусу); збільшення доходів за рахунок зменшення собівартості будівельно-монтажних робіт (потрібне впровадження новітніх методів організації будівництва – lean construction); залучення накопичень населення через будівельно-ощадний механізм (потребує опрацювання).

На цих питаннях комітету і в цілому палаті слід звернути увагу і детально опрацювати відповідні програми.

Своїми думками на засіданні поділилися члени Комітету Володимир Дзерик – голова наглядової ради ПРАТ «Київспецмонтаж», Володимир Рудик – директор ТОВ «МЖК-1», Анатолій Неправда – заступник директора ВБФ «МЖКБУД», Євген Фадєєв – генеральний директор ТОВ «Фірма РУБІЖ», Олексій Сукур – начальник економічного відділу ПАТ ДБК-4, інші учасники засідання.

Комітету, Президії БПУ було запропоновано через профільні Міністерство та Комітет Верховної Ради більш активно домагатися вирішення нагальних фінансових та економічних проблем галузі.

Враховуючи наявність проблем оплати праці працівників галузі домовлено наступне засідання присвятити цій темі та запросити для обговорення представників Мінрегіону, галузевої Профспілки.

Члени Комітету внесли пропозиції щодо святкування Дня будівельника. Працівники галузі,  на думку керівників будівельних структур,  заслуговують на достойне відзначення їх праці. В той же час, загальноміські заходи, зібрання в колективах мають пройти достойно, але без непотрібної сьогодні  помпезності та марнотратства.

В засіданні взяв участь та виступив віце-президент – виконавчий директор БПУ Анатолій Дронь.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України