В засіданні Президії Академії Будівництва України взяли участь представники Будівельної палати України

          
   
    На засіданні Президії Академії Будівництва України, що відбулося 22 червня в Національному університеті будівництва і архітектури, обговорені важливі питання участі наукового співтовариства галузі в розвитку будівельного комплексу нашої держави. Предметом розгляду було також вдосконалення напрямів діяльності Академії, інші питання діяльності організації.

Серед учасників засідання відомі в галузі люди – Анатолій Беркута, Юрій Пелих, Петро Куліков, Володимир Булгаков, молоді вчені та ветерани науки. Будівельну палату України на засіданні представляв Перший віце-президент БПУ, член Президії Академії Станіслав Сташевський, а також віце-президент– виконавчий директор Анатолій Дронь.

У центрі уваги учасників було питання забезпечення будівельної галузі робітничими кадрами та фахівцями середньої ланки.

В доповіді, з якою виступив член Президії АБУ та член Президії Будівельної палати, директор Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Валерій Булгаков, охарактеризовані проблеми, з якими стикається система підготовки будівельних кадрів в сучасних складних умовах. Йшлося про необхідність прискореного становлення сучасної системи цієї складової освіти. Непродумана децентралізація, повільне її трансформування до вимог часу призводить до негативних наслідків. Доповідач запропонував Президії Академії здійснити ряд предметних дій та акцій.

Доповнив виступ колеги директор Сумського будівельного технікуму Валерій Грищенко.

Цікавими і конкретними були пропозиції Ректора КНУБА, віце-президента Будівельної палати України Петра Кулікова.

Станіслав Сташевський у своєму грунтовному виступі відзначив роботу, яку останнім часом проводить Будівельна палата України щодо відродження навчальних закладів будівельної освіти, удосконалення їх матеріальної бази, осучаснення  програм та методів підготовки робітників, навчання студентів та стажування викладачів.

За ініціативи Президента БПУ, Героя України П.С. Шилюка  був підписаний Меморандум між Будівельною палатою України та Міносвіти про співробітництво. Завдяки цьому документу робота двох структур стає більш предметною та цілеспрямованою. Проведено ряд спільних зустрічей керівників будівельних структур та закладів професійної освіти, спеціальний Круглий стіл. Питання розглянуто на засіданні Президії Палати.

У виступі Першого віце-президента йшлося також про досвід, очолюваної Петром Шилюком Корпорації «ДБК-Житлобуд», щодо сучасних підходів до підготовки та закріплення кадрів у будівництві.

Була озвучена ініціатива Будпалати законодавчо визначити умови співпраці навчальних закладів та підприємств будівельної галузі. Зокрема в новому законопроекті «Про професійну освіту» мають бути враховані інтереси інвесторів, що переймаються створенням сучасних ПТУ.

В питаннях науково-методичного забезпечення, на думку С.Сташевського, можна було б розглянути можливість подвійного підпорядкування навчальних закладів Міносвіти та галузевим відомствам при збереженні тенденції до децентралізації профтехосвіти, посилення тут ролі місцевого самоврядування.

Із обговорюваних питань на засіданні були прийняті відповідні рішення та рекомендації.

Вів засідання Президії Академії Будівництва України її Президент, доктор технічних наук, професор Іван Назаренко.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України