Відбулося засідання Президії Будівельної палати України

       

   


             
     
         27 лютого у Києві відбулося чергове засідання Президії Будівельної палати України. 

     З доповіддю «Про  підсумки діяльності будівельного комплексу України в 2017 році та завдання  Будівельної палати щодо закріплення позитивних тенденцій», виступив Президент Будівельної палати, Герой України П.С.Шилюк.

Показники роботи галузі в 2017 році дають усі підстави заявити, що галузь пережила кризовий період, наголосив П.С.Шилюк. «Наше з вами завдання – сприяти закріпленню  позитивних тенденцій, здійснити заходи, які забезпечать подальший розвиток будівельного  комплексу», - сказав він.

Президент БПУ докладно зупинився на питаннях будівництва житла як на одному з найважливіших показників роботи будівельників, який безпосередньо стосується  життя населення країни.

За його словами, Будівельна палата постійно на різних рівнях загострює питання щодо необхідності збільшення бюджетного фінансування  програм доступного житла, молодіжного житла, розвитку іпотечного кредитування, фінансового лізингу.

Водночас БПУ протягом  минулого року активно підтримувала зусилля профільного комітету Верховної Ради та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ щодо покращення інвестиційного клімату у будівництві, спрощення умов для забудовників і водночас підвищення якості  новобудов, надавала свої відповідні експертні пропозиції. Постійно залучалися до вдосконалення нормативно-правової бази будівництва експерти Палати.

У цьому контексті П.С.Шилюк наголосив, що будівельній спільноті «слід працювати, зокрема,  над запровадженням податкових пільг з метою модернізації основних фондів будівельних організацій; зниженням відсоткових ставок при наданні  кредитів забудовникам; добиватися прозорості у системі виділення земельних ділянок під забудову, вирішенні інших питань, що стримують розвиток будівельної справи».

Водночас він зауважив, що не слід чекати, склавши руки, поки влада  створить належні умови для розвитку економіки в цілому і будівельного комплексу зокрема.

«Реалії життя показують, що поки ми самі, представники будівельного бізнесу, не об’єднаємось, не розробимо і не запропонуємо необхідні документи, справа не рушить з місця. Будівельна палата має для такої роботи відповідні організаційні структури та експертний потенціал, тому запрошую всіх вас, шановні колеги,  до активного співробітництва», - сказав П.С.Шилюк.

Учасники засідання обговорили доповідь Президента Будівельної Палати. Зокрема, віце-президент Будівельної палати,  генеральний директор концерну «Поділля» м.Вінниця Т.М. Гіренко загострив увагу на проблемі недобросовісної конкуренції на ринку будівництва житла. За його словами, близько 70% організацій-забудовників не відповідають у повній мірі критеріям, необхідним для ведення якісного будівництва. Відповідно, такі забудовники демпінгують за рахунок якості, вводячи в оману потенційних покупців.

У виступах В.І. Дзерика - голови наглядової ради ПрАТ «Київспецмонтаж»;  А.М.Кармінського – керівника ТОВ «Українська Сервейінгова Експертиза»,  голови Комітету БПУ;  І.М.Салія – президента Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів;  А.В.Беркути – віце-президента КБУ; П.М.Кулікова – ректора КНУБА; В.А. Булгакова - директора Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну; М.М. Кірюхіна – президента Спілки наукових та інженерних об’єднань України; І.І.Назаренка -  президента Академії будівництва України; О.Е.Лиховида – голови  наглядової ради ПрАТ «КУА «Національний резерв» йшлося про заходи, які необхідно здійснити як на рівні законодавчої, так і виконавчої влади для спрощення умов діяльності на будівельному ринку, підготовки та закріплення кваліфікованих робітничих кадрів, європейської кваліфікації інженерного корпусу.  У виступах наголошувалося на необхідності  вирішення проблеми конкурентної оплати праці будівельників, яка нині є основною причиною відтоку кадрів.

Голова профспілки будівельників України  В.М.Андрєєв наголосив на питаннях дотримання вимог безпеки праці на виробництві, усунення випадків напівлегального становища працюючих на деяких підприємствах галузі.

Керівник департаменту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ С.Я.Білоус розповів про підготовку законодавчих актів, які сприятимуть розвитку будівельного бізнесу, залученню інвестицій.

У підсумку обговорення члени Президії ухвалили рішення, в якому міститься перелік заходів, спрямованих на  закріплення позитивних тенденцій у діяльності будівельного комплексу.

Президія Будівельної палати також заслухала інформацію Віце-президента – виконавчого директора А.А.Дроня про виконання Плану роботи у 2017 році та затвердила План роботи на 2018 рік.

З інформацією про підготовку до Міжнародної виставки будівельних матеріалів і технологій INTERBUILDEXPO 2018 виступив Перший віце-президент С.Т.Сташевський. Він підкреслив, що ця  Міжнародна виставка має статус найбільшого в Україні будівельного професійного форуму року.

Передбачається участь 800 компаній, буде представлено до 1000 брендів.

Підготовка до цього масштабного заходу йде за планом, сказав він. Співголова Оргкомітету - Президент Будівельної палати України П.С.Шилюк та Комітет Будівельної палати з питань міжнародного співробітництва та виставково-конгресної діяльності тримають руку на пульсі подій. В рамках Виставки буде проведено науково-практичну конференцію з питань реконструкції кварталів старої забудови. Будівельна палата виступає співорганізатором  конференції, ряду інших заходів.

На засіданні Президії було прийнято у дійсні члени Будівельної палати Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України