Засідання Комітету Будівельної палати з питань зеленого (екологічного ) будівництва

   
    

 

          29 листопада відбулося засідання Комітету Будівельної палати з питань зеленого (екологічного) будівництва.

Голова Комітету, доктор технічних наук  Г.Г. Фаренюк, президент Української ради зеленого  (екологічного) будівництва у своєму виступі зазначив, що вимоги екологічного підходу до справи стали на сьогодні світовим трендом, і мають бути всебічно враховані у діяльності вітчизняного будівельного комплексу.

За його словами,  2017 рік став надзвичайно важливим з огляду на ухвалення низки законів, що регламентують будівництво за зеленими стандартами в Україні, зокрема у плані енергоефективності споруд.  Створено і Фонд енергоефективності як фінансовий механізм запровадження нових технологічних рішень, матеріалів та виробів. На думку Г.Г.Фаренюка,  повинні бути законодавчо забезпечені процеси впровадження інструментів стимулювання і підтримки заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, сформовані належні умови для діяльності інвесторів у цій сфері.

Учасники засідання Комітету, серед яких були представники Української ради  зеленого  (екологічного) будівництва – О.Г.Бобунова і  С.В.Шульга, начальник УкрНДІ цивільного захисту В.С.Кропивницький, керівник міжнародного проекту «КНУБА – зелене будівництво» Ю.В.Четверіков,  висловили спільні думки щодо необхідності посилення  контролю з боку державних органів за дотриманням вимог екологічної безпеки у будівництві, розповіли про зарубіжний досвід у цій сфері, зокрема щодо обов’язкової сертифікації будівель у США, країнах Європи. Наголошувалося на тому, що спрощення дозвільних процедур у будівництві, процеси децентралізації не можуть  відмінити вимоги до якості, екологічності та енергоефективності споруд.

У свою чергу віце-президент - виконавчий директор Будівельної палати А.А.Дронь, виступаючи на засіданні,  зазначив, що питання екологічності будівництва буде однією з тем, які винесені на обговорення спільного засідання Президій Будівельної палати та Академії будівництва України 12 грудня ц.р. і висловив сподівання, що  члени Комітету візьмуть активну участь у його роботі та підготовці підсумкових рішень з цього важливого питання.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України