Засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради

     Представники Будівельної палати України  взяли участь у засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на порядок денний якого було винесено питання «Про збереження та розвиток трудового потенціалу України».

Вів засідання віце-прем’єр-міністр П.В.Розенко.

У своєму виступі він, зокрема, відзначив тенденцію  скорочення тіньової зайнятості в країні.  «Майже на 300 тисяч осіб за 9 місяців 2017 року скоротилася кількість працівників, зайнятих у неформальному секторі економіки», -  сказав віце-прем’єр-міністр.

Одним із чинників скорочення тіньової зайнятості, за словами П.В. Розенка, є суттєве зростання розміру мінімальної заробітної плати.  Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що паралельно із підвищенням заробітної плати також був змінений і порядок формування тарифної сітки оплати праці - мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

Відбувається подальше підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери. «У 2017 році заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі єдиної тарифної сітки, підвищено в середньому на 20 %», - зазначив віце-прем’єр-міністр.

З основними доповідями виступили:  перший заступник міністра соціальної політики України О.П.Крентовська, голова Об’єднання організацій роботодавців України А.К.Кінах, заступник голови Федерації профспілок України О.О.Шубін.

В обговоренні взяли участь: академіки НАН України Е.М.Лібанова і В.М.Геєць,  голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України В.М. Андреєв,  голова Конфедерації вільних профспілок України М.Я.Волинець та інші.

У виступах піднімалися питання забезпечення гідних умов праці, розвитку ринку праці та забезпечення економіки кваліфікованими кадрами.

Учасники засідання Національної ради ухвалили рішення, в якому, зокрема, рекомендували Кабінету Міністрів: забезпечити подальше реформування політики оплати праці; вивчити питання щодо необхідності встановлення обґрунтованих співвідношень в розмірах заробітної плати між керівниками державних/комунальних підприємств та працівниками; забезпечити проведення реформи ринку праці, впровадження нових активних заходів на ринку праці, спрямованих на задоволення потреб роботодавців та працівників; забезпечити проведення державної міграційної політики, що відповідає міжнародним стандартам і зобов’язанням України та спрямована на задоволення потреб держави; розвивати систему професійної орієнтації; створити сучасні навчально-практичні центри за галузевим спрямуванням із залученням інвестицій роботодавців та за рахунок коштів державного бюджету; удосконалити механізм формування державного та регіонального  замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів.  

Також рекомендовано вживати заходів для погашення до 1 вересня 2018 року заборгованості із виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах усіх форм власності.

На засіданні були затверджені  Пріоритетні напрями діяльності Національної ради на   2018-2020 роки.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України