Слово Петра Степановича Шилюка при підписанні Меморандуму про співробітництво між Міністерством освіти і науки і Будівельною палатою України 31 березня 2017 року

Дякую, шановна пані Міністр, шановні колеги за увагу до однієї з актуальних проблем галузі – підготовки професійних кадрів робітників - будівельників.

Чому саме ця проблематика є на сьогодні важливою?

 Зростання обсягів будівництва, що спостерігається зараз, потребує нових кваліфікованих робочих кадрів, а їх не вистачає.

Постає питання, де брати підготовлених робітників?  

На жаль, передача державою цієї важливої ланки освіти на рівень місцевих органів призвела до недофінансування розвитку матеріально-технічної бази учбових закладів та, в багатьох випадках, до зниження якості підготовки.

Водночас ми розуміємо, що бюджет не може взяти все на себе, тому керівники будівельних компаній не повинні стояти осторонь цього питання.

Керівництвом Палати було проведено ряд зустрічей з керівниками та викладачами навчальних закладів, що готують спеціалістів-будівельників, в ході яких  обговорювалися питання організації учбового процесу, розвитку матеріально-технічної бази, вирішення проблем, що стоять перед училищами.

Ми щиро дякуємо Міністерству освіти і науки України, яке підключилося до цієї важливої проблеми і висловило готовність надавати всіляку допомогу.

За участі представників Міносвіти питання підготовки кадрів було також розглянуто на засіданні Президії Палати 27 грудня 2016 року.

Результатом наших з Міністерством зусиль є сьогоднішній круглий стіл, на якому  ми маємо обговорити зазначені питання, почути думки і пропозиції міністерства, представників навчальних закладів, крупних будівельних організацій, місцевих органів.

Я надаю великого значення підписанню документа про співробітництво, який має скоординувати зусилля наших структур у вирішенні комплексу питань підготовки і удосконалення сучасних робітничих кадрів для будівельної галузі.