Тези до виступу Президента Будівельної палати України Героя України П.С. Шилюка на зустрічі з представниками ЗМІ з нагоди Дня журналіста України

 Шановні друзі!

Сьогодні ми запросили до Будівельної палати України вас, представників засобів масової інформації, наших друзів і патріотів галузі, щоб привітати  з професійним святом -  Днем журналіста України!

Всі Ви, як кажуть в темі, неупереджено і професійно висвітлюєте будівельну тематику. Завдяки вашій праці, свіжому погляду на життя ми завжди  знаємо про події, що відбуваються у галузі, про нові технології та будівельні матеріали, інвестиційні  проекти, знайомимся з відомими будівельниками.

Вважаю що і ваш журналістський внесок є в тому, що останнім часом ситуація в нашій важливій галузі поступово поліпшується.

Минулий 2017 рік будівельна галузь країни завершила з  хорошими показниками. Причому зростання обсягів будівництва в Україні статистика відзначає вже кілька років. Тож є всі підстави  говорити про ознаки стабілізації галузі.

Особливо це помітно у секторі будівництва житла. Загалом за останні 5-6 років маємо стабільний показник порядка 10 млн. кв.м. загальної площі житла. За підсумками 2017 року в Україні прийнято в експлуатацію 10,2 млн. кв. м. житла, що на 9% більше у порівнянні з 2016 роком.

За  попередніми даними і в цьому році підприємства України демонструють хороші показники. Зокрема в I кварталі введено в експлуатацію загальної площі житла збільшилась на 3,1%

Важливо  відзначити, що ми не просто багато будуємо, а й використовуємо при цьому новітні технології та матеріали, з застосуванням сучасних форм організації будівництва. Немало зроблено і для модернізації виробничих потужностей, підготовки сучасних кваліфікованих інженерних і робітничих кадрів.

Ви знаєте, що Палата разом із своїми партнерами постійно ініціює розширення будівництва доступного та орендного житла, це переважно індустріальні сучасні будинки.

З’являється перспектива  започаткування масової реконструкції «хрущовок». Думаю, що і конференція, яку  ми нещодавно провели сприятиме цьому. Я наполягаю на найшвидшому прийнятті оновленого Закону, розробці і затвердженню відповідних державної і регіональних програм.

І тоді слід провести великий міжнародний інвестиційний Форум, щоб розповісти про суть вказаних  документів, преференції які будуть передбачені, наявний фронт робіт.

А перспективи тут і для інвесторів і будівельників великі. І влада має  бути як ніхто зацікавлена, адже – це вирішення однієї з найгостріших соціально-економічної проблеми наших громадян.

За нашими даними  ось вже і Київрада  погодила розробку «Міської цільової програми реконструкції  кварталів  (мікрорайонів) застарілого житлового фонду  в місті  Києві на 2019 – 2024 роки».

Виконуючи свою функцію Будівельна палата України ініціює і бере активну участь в удосконаленні законодавства, створенню умов  для притоку інвестицій, поліпшенню системи заробітної плати тощо.

Подивіться на важливі документи прийняті Урядом  і Верховною Радою  що спрощують ведення будівельного бізнесу, упорядковують ситуацію в галузі. І скажу  практично в кожному законопроекті чи нормативному акті є думки і пропозиції експертів Будівельної палати.

Останнім часом ми почали займатись питаннями розвитку співробітництва  будівельників України з європейськими партнерами, встановленню  безпосередніх контактів БПУ з  відповідними  європейськими структурами.

Багато чого іншого ініціюється, робиться Палатою, нашими організаціями – членами  Палати. І треба, щоб про цю роботу знали, а це залежить від вас, професійної і зацікавленої журналістської праці.

І я, поздоровляючи вас із святом хочу побажати вам, колективам, що ви очолюєте здоров’я і натхнення, нових здобутків у вашій професійній сфері.