Тези виступу Президента Будівельної палати України П.С. Шилюка на відкритті презентації «Новації в сучасному будівництві: організація, технології, матеріали» в рамках ЕкспоФоруму «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» - 5 жовтня, ВЦ «КиївЕкспоПлаза»

 Шановні учасники презентації, колеги, друзі!

Дозвольте щиро привітати Вас на нашому заході. Чому ми вибрали саме тематику «Новації в сучасному будівництві: організація, технології, матеріали»?

Аналіз поточної ситуації в будівництві свідчить, що ось вже другий рік складається тенденція збільшення обсягів будівництва. Потроху зростає купівельна спроможність населення. Відповідно оживає ринок житла. При цьому підвищуються вимоги покупців до якості і комфортності квартир, стану будинків та інфраструктури.

Це ж вимагає від нас і нова законодавча і нормативна база.

Для того, щоб підтримувати цей тренд необхідно постійно запроваджувати нові інноваційні інструменти, без яких неможливо розвивати галузь, вирішувати завдання підвищення енергоефективності і енергозбереження будівель, створення сучасних комфортних умов проживання людей.

І у більшості наших будівельних структур саме так і діють. Хочу відзначити, що сьогодні у цьому заході, як і в багатьох інших, бере участь заступник міністра Мінрегіону Л.Р.Парцхаладзе, який разом з апаратом Міністерства активно працює над розробкою і впровадженням державної політики в справі осучаснення будівельного комплексу України.

Будівельна палата України разом з Київським контрактовим ярмарком виступили ініціатором проведення такого заходу, на якому провідними будівельними компаніями, проектними організаціями були б презентовані досягнення у застосуванні новітніх технологій, сучасних форм організації будівництва, нових інженерних рішень, модернізації виробничих потужностей, удосконалення законодавчої бази, тощо.

Українські будівельники останнім часом стають більш помітними в розвитку економіки Держави. Ми навчилися не лише споруджувати об`єкти. Накопичений досвід в різних сферах допомагає нам, зокрема створювати сучасні красиві екологічні житлові будинки для комфортного і зручного проживання людей.

Такий досвід треба показувати людям і працювати далі в цьому напрямку. Я сподіваюсь на цікаві виступи членів Будівельної палати – представників корпорації «ДБК-Житлобуд», Харківської будівельної компанії «Житлобуд-2», НДІ Будівельних матеріалів і виробів, інших компаній.

Впевнений, що і презентації одного з провідних проектних інститутів «ДІПРОМІСТО», Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву будуть корисними.

Бажаю всім плідної роботи.