Тези вступного слова Президента Будівельної палати України П.С.Шилюка на спільному засіданні Президій Будівельної палати та Академії будівництва України

 Шановні колеги і гості!

За погодженням з Президентом Академії будівництва, шановним Іваном Івановичем Назаренком,  дозвольте мені відкрити наше спільне засідання.

Ми вперше проводимо такий захід, хоча співпрацюємо з членами Академії будівництва постійно і в багатьох випадках ефективно. Але   подальший  розвиток  галузі вимагає від нас швидшого переходу від наукових розробок до їх практичного втілення, вимагає більш активного  впровадження нових технологій з врахуванням європейських стандартів щодо енергоефективності, екологічності, загалом містобудівної  політики. Цього чекає від нас  суспільство, інвестори, чекають громадяни,  які вкладають свої кошти у будівництво житла.

На цьому напрямі  ми багато співпрацюємо  з профільними комітетами Верховної Ради, з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, і я щиро вітаю на нашому зібранні  першого заступника голови  Комітету Верховної Ради з питань будівництва Дмитра Йосиповича Андрієвського.

Важливо, що в нашій роботі беруть участь  представники  Київської міської державної адміністрації, а також  Національної Академії наук України.

Ми раді вітати тут керівників організацій-партнерів Будівельної палати: Сергія Олександровича Комнатного,   Володимира Миколайовича Гусакова; Миколу Михайловича Кірюхіна, Павла Миколайовича Михайліді, Василя Миколайовича Андрєєва, Сергія Мефодійовича Прохорова, Ігоря Володимировича Лисова.

Вперше в нашій роботі бере участь Президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Дмитрович Хандогій.

Щиро дякую Вам, колеги, за те, що Ви сьогодні з нами.

Вже не вперше на наших засіданнях маю можливість розпочати свій виступ словами: «Будівельна галузь України продовжує зростання».

І дійсно, за даними Державної статистики, за підсумками січня-жовтня 2017 року підприємства країни  виконали будівельні роботи на суму 73,5 млрд грн. Об’єми будівництва зросли майже на чверть у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ( у 2016 до 2015  - ріст був 17%).

У розрізі регіонів, найбільше зростання за 10 місяців продемонстрували Кіровоградська (146,3%), Одеська (138,9%), Дніпропетровська (128,5%), Запорізька (128,3%), Харківська (127,2%) області. У Києві маємо  - 133,1%, причому столиця дає чверть загального обсягу будівельних робіт.

Відстають тут тільки  Волинська, Сумська та Луганська області.

Щодо будівництва житла, то і тут маємо приріст. Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла за 9 місяців 2017 року збільшилась на  21,4 % порівняно з відповідним періодом минулого року.

Звичайно, майже 7 млн кв.м., які маємо зараз, а за рік буде приблизно  10 млн., це не так багато, як хотілося б, але просування вперед є. При цьому, що важливо, не тільки за кількістю, але й за якістю. Погодьтеся, будинки, які ми вводимо в експлуатацію сьогодні, не порівняти з тими, що будували раніше.

При цьому слід наголосити, що наші будівельники мають реагувати і реагують на підвищені сучасні вимоги замовника до енергоефективності, екологічності та безпечності будівель. Особливо це помітно у сфері житлової нерухомості, де громадяни справедливо хочуть за свої кровні кошти придбати якісне і комфортне житло з розвиненою інфраструктурою.

Тут безумовно має місце запровадження наукових розробок  і рекомендацій, урахування сучасних світових тенденцій при проектуванні і будівництві споруд.

Але, на наше переконання, науково-дослідні і проектні організації галузі, наші партнерські структури можуть і повинні робити більше, пропонувати інноваційні рішення і технології.

Зауважу також, що всі ми разом з огляду на європейські прагнення України, маємо активніше враховувати і європейські вимоги, нормативи і стандарти у галузі будівництва.

Повідомлю, що представники БПУ беруть активну участь у підготовці  відповідних проектів  законів, нормативних актів, які мають забезпечити сучасний рівень вітчизняного будівельного комплексу.

Сподіваюсь, найближчим часом будуть прийняті зміни  у законодавстві щодо вирішення проблеми «хрущовок»,  орендного житла, інші насущні законодавчі акти.

На недавній міжнародній виставці «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» Будівельна палата організувала презентацію «Новації в сучасному будівництві: організація, технології, матеріали». І треба сказати, що представлений на виставці доробок наших провідних будівельних компаній та науково-дослідних і проектних організацій - корпорації «ДБК-ЖИТЛОБУД», Харківської будівельної компанії «Житлобуд-2», НДІ Будівельних матеріалів і виробів, інституту «ДІПРОМІСТО» - викликав чималий інтерес, адже йшлося про впровадження сучасних форм організації будівництва, нових технологічних рішень, модернізацію виробничих потужностей тощо.

Переконаний, що наука і практика мають діяти спільно також і в галузі підготовки інженерних кадрів для будівництва. Сьогодні на нашому засіданні маємо хорошу нагоду за участі провідних вчених, організаторів виробництва, наших державних кураторів  більш предметно розглянути питання посилення впливу галузевої науки та освіти на виведення будівельного комплексу на той рівень, якого чекає країна.

Дякую за увагу.