Виступ Президента Будівельної палати, Героя України П.С.ШИЛЮКА на конференції: «Реконструкція житла масових серій: проблеми та шляхи вирішення» 20 березня 2018 року

 Шановні гості!

Шановні учасники конференції!

Щиро вітаю усіх вас на нашому засіданні, присвяченому соціально важливій темі реконструкції застарілого житлового фонду.

Радий бачити з нами першого заступника голови  Комітету Верховної Ради Дмитра Йосиповича АНДРІЄВСЬКОГО, представників органів влади і місцевого самоврядування, проектних і будівельних компаній.

Непрості завдання реконструкції житла масових серій нам належить вирішувати разом, об’єднуючи зусилля.

Хочу подякувати керівникам компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», Спілки архітекторів та Асоціації міст України, які підтримали Будівельну палату в організації конференції.

Шановні колеги, аналіз ситуації, яка складається навколо поліпшення житлових умов громадян, спорудження сучасного, якісного житла свідчить, що значним резервом тут залишається реконструкція житла масових серій, реновація так званих «хрущовок».

 Говоримо на цю тему не перший рік. З 2007 року існує відповідний  закон, були розроблені навіть пілотні проекти, проте справа не зрушила з місця. Ні забудовники, ні потенційні інвестори, ні самі мешканці  не побачили  в цьому законі надійних правових механізмів для  унормування взаємовідносин усіх учасників процесу реконструкції.

Тому ми покладаємо певні сподівання на ті зміни до закону, які пропонують сьогодні у Мінрегіоні.  Новий законопроект уже проходить громадське обговорення і я впевнений, що учасники нашого  авторитетного зібрання зможуть висловити свої фахові, конкретні  пропозиції, які будуть враховані у подальшій роботі з цим документом.  А це у свою чергу дозволить законодавцям прийняти справді ефективний закон і відкрити шлях до вирішення актуальної, соціально важливої проблеми застарілого житлового фонду.

Бажаю всім  плідної роботи.