В Будівельній палаті України розглянуті важливі для галузі питання

28 листопада 2024 року в форматі засідання Комітету Будівельної палати України з питань розвитку нових інформаційних технологій у будівництві розглянуті актуальні питання стосовно підтримки будівельних компаній у воєнний та повоєнний часи, зокрема:

🔷Формування громадської позиції щодо перегляду Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на 2019 -2020 роки з урахуванням нових  умов  виконання  будівельних робіт та відновлення пошкоджених війною об’єктів будівництва.

🔶 Аналіз нових  законодавчих вимог та пропозиції щодо професійної атестації фахівців і підвищення кваліфікації у період військового стану.

У засіданні взяли участь: перший віце-президент БПУ Станіслав Сташевський, віце-президенти БПУ Анатолій Беркута, Анатолій Дронь, голова Федерації профспілок працівників будівництва і ПБМ України Василь Андреєв, голова федерації профспілок працівників будівництва і ПБМ Дніпропетровської області Олена Сова,голова організації роботодавців будівельної галузі Дніпропетровської області Віктор Шинкевич,голова первинної профспілкової організації “Кривий Ріг Цемент”,Светлана Недогарок,керівник Баловського заводу ЗБВ Ігор Вакалюк,експерт з визначення вартості будівництва-розробник ПК АВК-5 Алла Ярошенко,директор ПРАТ “Сумський промпроект” Микола Гречаниченко, перший заступник голови правління ПРАТ  “Укргідропроект” Анатолій Жакун,члени Ради БПУ та інші відомі фахівці та експерти будівельної галузі України.

🎤 Засідання відкрила та модерувала віце-президент, голова комітету з питань розвитку нових інформаційних технологій у будівництві Будівельної палати України, представник БПУ в  Дніпропетровський області  Марина Величко.

Із вступним словом звернувся перший віце-президент БПУ Станіслав Сташевський, в якому він передав вітання від Президента Будівельної палати України, Героя України Петра Шилюка та підкреслив важливість підтримки будівельних компаній України у воєнний та повоєнний часи.

З початком війни дуже змінилися умови виконання робіт і не секрет, що будівельники, які виконують роботи щодо захисту об’єктів критичної інфраструктури, будують фортифікаційні споруди, відновлюють лінії зв’язку є об’єктом номер один для ворога і не можуть ігнорувати сигнали повітряних тривог.

На засіданні пролунало дуже багато важливих пропозицій щодо розроблення механізму компенсації учасникам виробничого процесу (для обох сторін) фінансових втрат/збитків через вплив повітряних тривог, впровадження алгоритму обґрунтування збільшення тривалості будівельних робіт, передбаченої графіком.

Учасники засідання обговорювали і проблемні питання щодо нових  законодавчих вимог стосовно професійної атестації фахівців і підвищення кваліфікації у період військового стану, висловили пропозиції щодо удосконалення якості програмного забезпечення, що підтримує введення даних у ЄДЕССБ.

Всі напрацювання учасників засідання будуть надіслані від Будівельної палати України до Міністерства розвитку громад та територій України.

Переглянути запис засідання – https://www.youtube.com/watch?v=LTtXaLdMRR4

Інформація БПУ

 

Назад до списку
Вгору