Презентація «Новації в сучасному будівництві: організація, технології, матеріали» на Міжнародному ЕкспоФорумі «Будівництво. Архітектура. Нерухомість»

prez_novacii

Як уже повідомлялося,  5 жовтня в рамках Міжнародного ЕкспоФоруму «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» відбулася презентація «Новації в сучасному  будівництві: організація , технології, матеріали», в ході якої  про свій досвід  застосування новітніх технологій розповіли   керівники провідних будівельних і проектних організацій. Подаємо виклад деяких доповідей.

• • •

Реконструкція заводу ЗБВ ПрАТ «Домобудівний комбінат №4» – нова якість житлових будинків заступник головного інженера –  головний технолог ПрАТ  Василь ОМЕЛЬЧУК, к.т.н.

NOVINA_dbkСучасний розвиток індустріального домобудування базується на нових концептуальних підходах, а також потребує впровадження прогресивних технологій з застосуванням новітнього обладнання.

На сьогодні рівень тієї незначної кількості домобудівних комбінатів, що залишились в Україні, базується на технічних рішеннях ще радянських часів і це в свою чергу накладає відбиток на проектні рішення, архітектуру, якість житлових будинків індустріальних серій. (Довідково. Нині в Україні залишилося біля десяти реально діючих комбінатів – в місті Києві  три підприємства: ДБК-4, ДБК-3, ЗЗБК-1; домобудівні комбінати в інших містах – в м.Чернігів, м.Біла Церква, м.Бровари, м.Миколаїв, м.Запоріжжя, м.Одеса, м.Полтава. Діючі підприємства в кращому випадку працюють на третину від виробничої потужності або зберегли певну частку свого виробничого потенціалу і існують за рахунок інших виробництв).

Підкреслю, що на сьогодні жодне з існуючих підприємств не переоснащене, зрозуміло  всі вони  потребують невідкладної  модернізації. На жаль, в загальному обсязі будівництва частка індустріального великопанельного зменшилась до 10%.

Сучасна концепція індустріального домобудування передбачає широкі можливості для задоволення споживчих якостей житла, оснащення його інженерними системами життєзабезпечення, якісним оздобленням та ін.  Одночасно, ринок вимагає будівництва квартир під замовлення, коли потенційний  мешканець отримує змогу реалізувати свої побажання вже на етапі проектування і будівництва.

Нині загальним трендом індустріального великопанельного будівництва є розширення технічних засобів виробника для задоволення потреб замовника і, в той же час, можливість використання виробів із збірного залізобетону при спорудженні будинків з вільним плануванням в найкоротші терміни і гарантовано високої якості.

Гнучка система індустріального домобудування дозволяє на одній і тій же технологічній лінії, під замовлення, виробляти залізобетонні конструкції широкої номенклатури. За рахунок використання змінних бортів форм (на магнітах) для переоснащення не потребуються значні витрати часу і капіталовкладення (при зміні проекту і номенклатури виробів), при цьому реалізується комп’ютерне управління виробництвом і забезпечується зниження в рази металомісткості.

Впровадження повного комплексу передової гнучкої технології на одному й тому ж заводі надасть можливість виробництва різних конструктивних систем, що дозволить урізноманітнити номенклатуру виробів індустріального домобудування і в цілому покращити якість масового будівництва.

Сучасні нові технології дозволяють впроваджувати різні конструктивні рішення індустріальних житлових будинків з застосуванням наступних конструктивних систем:

  • традиційне великопанельне домобудування (КПД)  з визначеним кроком внутрішніх поперечних стін (3,0м чи 3,6м);
  • КПД з поздовжніми несучими стінами;
  • КПД з широким і змінним кроком внутрішніх поперечних стін;
  • неповний каркас на основі КПД;
  • неповний каркас на основі КПД з поздовжніми несучими стінами;
  • повний каркас.

Застосування різних конструктивних систем дозволяє отримувати в житлових будинках з типовим плануванням один, або декілька поверхів без внутрішніх стін для розташування об’єктів різного призначення, а також отримувати поверхи зі змінною висотою.

На заводі ЗБВ ПрАТ «Домобудівний комбінат №4» Корпорації «ДБК-ЖИТЛОБУД» закінчується монтаж і проводяться пусконалагоджувальні роботи придбаного обладнання німецької фірми EBAWE, яка входить в холдинг PROGRESS.

На сьогодні змонтовані:

  • автоматизована лінія виготовлення арматурних сіток і каркасів;
  • дві касетні установки;
  • налагоджується сучасна конвеєрна лінія – лінія циркуляції  палет.
    Передбачено обладнання адресної подачі бетонних сумішей.

Автоматизована лінія виготовлення арматурних сіток і каркасів.

1_NOVINA_DBK_2017Креслення отримуються від проектної організації в електронному вигляді, завантажуються в комп’ютер лінії і надалі всі процеси (вирівнювання арматури, різання на прутки заданих розмірів, укладання, зварювання) відбуваються в автоматизованому режимі у повній відповідності заданій номенклатурі згідно  виробничої програми.

Обслуговують лінію два оператори.

2_NOVINA_DBK_2017Особливості даної лінії – можливість виготовлення як плоских сіток, так і сіток з загибом арматури для подальшого збирання просторових каркасів. Дана лінія забезпечує повністю безвідходну технологію, відсутня груда металобрухту, що присутня при традиційній технології  і утворюється при виконанні прорізів для вікон, дверей, вентиляційних блоків та ін.

Особливістю сучасного виробництва залізобетонних конструкцій в касетахна відміну від існуючого  на заводах  традиційного  касетного виробництва  – є можливість регулювати (змінювати) розміри виробів. Для цього кожний відсік касети має пересувний нижній борт і змінні проміжні борти, які кріпляться за допомогою магнітних фіксаторів, що дає змогу виготовляти в одному відсіку декілька виробів, а також змінювати (регулювати) їх розміри.

3_NOVINA_DBK_2017Лінія циркуляції палет – сучасне виробництво залізобетонних виробів за конвеєрною технологією.

Лінія циркуляції палет забезпечує:

  • підвищення продуктивності («більше кубічних метрів в зміну на робітника»);
  • зниження в рази металомісткості виробництва (за рахунок застосування змінного бортоснащення на магнітних фіксаторах);
  • зниження енергоємності (за рахунок застосування сучасної камери теплової обробки, що забезпечує процес ізотермічного прогріву при температурі до 40оС;
  • покращення якості продукції (менші відхилення розмірів, зростає точність виготовлення, досягається значно вища категорія поверхні виробу);
  • гнучкість виробництва (можливість на одній і тій же палеті за рахунок легко змінюваного формооснащення з магнітними фіксаторами випускати вироби широкої номенклатури).

Сучасні технології:

4_NOVINA_DBK_2017

  • дозволяють на одній і тій же технологічній лінії, під замовлення, виробляти залізобетонні конструкції широкої номенклатури. За рахунок використання змінних бортів форм (на магнітах) для переоснащення не потребуються значні витрати часу і капіталовкладення (при зміні проекту і номеклатури виробів), при цьому реалізується комп’ютерне управління виробництвом і забезпечується зниження в рази металомісткості.

5_NOVINA_DBK_2017

  • впровадження повного комплексу передової гнучкої технології на одному й тому ж заводі надасть можливість виробництва різних конструктивних систем, що дозволить урізноманітнити номенклатуру виробів індустріального домобудування і в цілому покращити якість масового будівництва.

ВИСНОВКИ:

  1. Значне збільшення обсягів домобудування можливе тільки шляхом відновлення та розвитку випробуваного багатолітньою практикою індустріального методу будівництва житла, але вже на новому сучасному технічному рівні.
  2. Виробничі потужності наявних в Україні домобудівних комбінатів  мають високий рівень фізичного зносу.
  3. Вітчизняним домобудівним комбінатам та їх індустріальній  базі  необхідна кардинальна реконструкція.
  4. В країнах Західної  Європи виробляється технологічне обладнання, що дає можливість швидкого переоснащення заводів ДБК при виготовленні збірних елементів будинків для нових модернізованих конструктивно-технологічних систем.
  5. Потенційний резерв, що складають домобудівні комбінати, у разі їх віднов­лення і реконструкції протягом 4-5 років, може подвоїти обсяги будівництва, в першу чергу доступного та соціального житла.• • •

«УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ МОНОЛІТНО-КАРКАСНОГО БУДІВНИЦТВА» головний інженер компанії «Житлобуд-2»  Валерій НІКУЛІН (м.Харків)

NOVINA_12У Харкові накопичено значний, 100-літній, досвід  спорудження  монолітних будівель на каркасній залізобетонної основі.

Одним з перших таких об’єктів  у 1913 році став будинок, в якому розмістилися міський купецький банк і готель «Асторія» .  Згодом, у 30-і роки ХХ століття у місті за цією ж технологією зведено  будівлю, яка стала візитною карткою Харкова – Держпром (Будинок державної промисловості). Це була перша висотна залізобетонна будівля в тодішньому СРСР, вона стала одним з символів  символом конструктивізму і пам’ятником архітектури світового значення.

На сьогодні будівельні фірми Харкова активно застосовують технологію зведення будівель в монолітному безрігельному каркасі. Але саме «Житлобуд-2» у 2000 році побудував перший монолітно-каркасний будинок в Харкові.

Серед харківських забудовників «Житлобуд-2» займає провідні позиції в застосуванні передових методів будівництва, включаючи і авторські запатентовані технології. У 2004 році фахівцями «Житлобуд-2» був розроблений і пізніше запатентований новий «Збірно-монолітний спосіб будівництва», який об’єднав переваги збірної і монолітної технологій.

При використанні даного способу підвищується просторова жорсткість безрігельних каркасів і надійність конструкцій, знижується навантаження на колони і фундаменти. Застосування збірно-монолітних систем будівництва дозволяє зводити будинки ще швидше і скорочує об’єм залізобетону до 30%, витрати арматури – до 15% і трудовитрати на 20%.

Із застосуванням даної технології компанією «Житлобуд-2» вже побудовані десятки будинків.

В основному в ході будівництва висотних будівель із залізобетонним, монолітним і збірно-монолітним каркасом, спочатку зводиться каркас, а лише потім – стінове заповнення з цегли або газобетону. Фахівцями «Житлобуд-2» розроблена технологія будівництва вертикальних конструкцій і стінових огороджень захватками на одному поверсі (2-3 захватки). Завдяки цьому кладка зовнішніх стін на наших об’єктах ведеться одночасно з вертикальними елементами.

При цьому компанією розроблені і запатентовані конструкції стінових огороджень і їх сполучень з монолітними перекриттями. Така технологія дозволяє зводити будинки з темпом 1,5-2 поверхи на місяць.

Також компанія має  власні розробки з влаштування температурних швів, які були  вперше використано при будівництві 19-поверхового «Будинку з ротондами». Довжина цієї будівлі перевищувала допустимі для температурних деформацій (64 метра). Фахівцями компанії було прийнято і запатентовано рішення облаштування температурного шва із застосуванням полегшених монолітних плит-вкладишів, які не тільки забезпечували температурні деформації, але і підвищували загальну жорсткість будівлі за рахунок зміщення їх по висоті на крок в суміжних прольотах.

Працюючи спільно з професором Валерієм Шмуклером над полегшенням монолітних плит перекриття по системі «Монофан», у компанії розробили свою рецептуру самоущільнюваного бетону. При реконструкції під «Регіональний центр послуг» Будинку побуту, побудованого 46 років тому, було необхідно посилити плити і рігелі каркаса. Поєднуючи посилення і мінімалізацію ваги конструкції, розробили і виконали систему контактного шару і самоущільнюваного бетону товщиною 50 мм.

Ще одне ноу-хау інженерів компанії «Житлобуд-2» – технологія армування швів. При цегляній кладці стін товщина шва становить 10 мм, а при кладці з газобетону – всього 3 мм. Було проведено ряд випробувань, розроблено і запатентовано армування тонких швів просічно-витяжної сіткою з оцинкованої сталі товщиною 1 мм.

При впорядкуванні прибудинкових територій житлових комплексів в зимовий період застосовуються сухі бетонні суміші в основу доріг і тротуарів, що дозволяє вести роботи практично цілий рік. Розрівнювання таких сумішей проводиться грейдером, укочування – дорожніми катками. В результаті при вмісту цементу 100-200 кг / м3, що вдвічі менше, ніж у литих бетонах, отримуємо міцну, водостійку основу, яке не потребує температурних швів.

Завдяки максимально ефективному використанню сучасних можливостей монолітно-каркасного будівництва будинки від  компанії «Житлобуд-2» є найтеплішими, міцними і екологічними, вони будуються швидко і в строк.

Компанія «Житлобуд-2» щорічно нарощує обсяги виробництва на 30 відсотків, зміцнюючи лідерські позиції на ринку будівництва житла в  регіоні. Сьогодні її будівельники  споруджують дев’ять житлових комплексів в різних районах Харкова. Всі  будинки сучасної споруди добре впізнавані в місті – кожен з них має унікальне архітектурне рішення.

Крім житла компанія будує значущі для міста об’єкти інфраструктури. Це комплекси відпочинку в парку Горького, підземні переходи метрополітену, складна реконструкція старої будівлі Харківського історичного музею. Нещодавно компанія «Житлобув-2» завершила будівництво унікального для України Регіонального центру надання адміністративних послуг в Харкові. Будівельні та оздоблювальні роботи були виконані за рекордні терміни – всього за 9 місяців, в той час як подібні об’єкти зводяться від півтора років і більше.

Система Управління Якістю «Житлобуд-2» сертифікована відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001-2001.

• • •

«УТЕПЛЕННЯ БУДИНКІВ ТЕПЛО-ВЕНТИЛЬОВАНИМИ ФАСАДНИМИ СИСТЕМАМИ «HOST ROCK» директор з виробництва механічного заводу Корпорації «ДБК – ЖИТЛОБУД» Віктор РОЙ

NOVINA_10Система енергозберігаючих вентильованих фасадів «Host Rock» являє собою добре продуману конструкцію, що складається з несучого каркаса, високоефективного теплоізоляційного матеріалу, а також захисного екрану, який виготовляється з дрібноштучних бетонних плиток.

Система  має кілька особливостей, що вигідно вирізняють її з ряду аналогічних.

Головною конструктивною особливістю даної системи є наявність між її облицювальним і теплоізоляційним шарами повітряного зазору, що забезпечує вентиляцію стін будівлі. Висхідний потік повітря видаляє зайву вологу з утеплювача, включається принцип – «суха шуба гріє, мокра – ні». Принцип природної тяги в системі Host Rock простий і безвідмовний: «тяга» в повітряному прошарку виникає через різницю температур між теплим повітрям в каналі і повітрям на вулиці. Така конструкція зовнішніх стін будівлі дозволяє підтримувати стабільний комфортний мікроклімат у внутрішніх приміщеннях за будь-якої погоди .

Дані замірів фахівців вражають і свідчать про зменшення витрат на енергосистеми до 40% на опалення і кондиціонування, в порівнянні зі звичайними фасадами. На тлі постійно зростаючих цін на енергоносії даний показник економії виглядає надзвичайно ефективним, що свідчить про доцільність повсюдного впровадження даної технології.

Наступним позитивним моментом системи «Host Rock» є захист стін будівель від агресивного впливу навколишнього середовища. Вентильовані фасади «Host Rock» захищають будівлі від температурних коливань, опадів, ультрафіолетових променів, а також механічних навантажень. Використання таких конструкцій дозволяють обходитися без дорогого капітального ремонту будинків протягом понад 50 років.

Навісні фасади «Host Rock» дозволяють надати будівлям неповторний вигляд, імітуючи цегляну або клінкерну кладку.  Є можливість, за бажанням замовника, змінювати фактуру плитки і її довжину. Широка палітра кольорів і відтінків дозволяє втілювати найскладніші архітектурні проекти, можливо використовувати декоративні елементи з інших матеріалів і комбінувати з іншими фасадними елементами. Є можливість закривати фасадом дрібні комунікації (підсвічування, водовідведення від кондиціонерів тощо).

Важливою перевагою вентильованої фасадної системи «Host Rock» є монтаж, який завдяки відсутності мокрих процесів можливий у будь-яку пору року, практично за будь-яких погодних умовах. Невисока вартість монтажу в короткі терміни знижує витрати в період будівництва Застосування системи на етапі проектування дозволяє здешевити стінові конструкції.

Крім того, система «Host Rock» має відмінні протипожежні екологічні характеристики. Всі комплектуючі виготовлені з екологічно чистих матеріалів, використання і утилізація яких нешкідлива для людини і навколишнього середовища.

• • •

«ІНФРАЧЕРВОНА ТЕПЛА ПІДЛОГА –  СУЧАСНА «ЗЕЛЕНА» ЕКОЛОГІЧНА СИСТЕМА АВТОНОМНОГО ОПАЛЕННЯ ЖИТЛОВИХ І ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ»

             директор компанії «Чжунхей Україна» ДЕН ЮН

NOVINA_33ТОВ «Чжунхей Україна» – офіційне представництво найбільшого в світі виробника інфрачервоних плівкових систем опалення – компанії «Чжунхей Флор Хітінг Ко. лтд »(Китай). Це найбільший в світі виробник інфрачервоної нагрівальної плівки і систем опалення на її основі. Компанія працює на ринку понад 15 років, виконуючи повний комплекс робіт з проектування, виробництва і монтажу систем опалення.

Система опалення «Інфрапідлога» (Чжунхей) – це система автономного електричного опалення на основі інфрачервоної нагрівальної плівки, яка встановлюється під стяжку підлоги і забезпечує оптимальне поєднання комфорту, високої економічності, естетики, простоти конструкції, легкості використання і сприятливого впливу на здоров’я.

Систему «Інфрапідлога» можна використовувати як для повноцінного опалення багатоповерхових будинків великої площі, так і для додаткового підігріву і створення зон комфорту «тепла підлога» в невеликих окремих приміщеннях. Простий монтаж дозволяє встановити систему у приміщеннях будь-якого призначення, як житлових, так і комерційних: квартирах в будинках з горизонтальною розводкою теплових труб, приватних будинках, котеджах, магазинах, офісах та ін.

Система опалення відрізняється унікальними показниками енергоефективності та економічності. Використання енергії відбувається набагато ефективніше, ніж при інших видах опалення, що дозволяє значно знизити витрати:

  • від 2,7 раза для квартир з центральним опаленням;
  • до 3,2 раза для приватних будинків з опаленням від газових котлів;
  • до 4,8 раза для комерційних приміщень, в будинках з центральним опаленням або газовими котлами.

Робота системи і відповідність температурних режимів контролюється температурними датчиками і терморегулятором. Покриття підлоги може бути будь-якого зручного для споживача виду: керамічна кахельна плитка, лінолеум, ламінат, ковролін. Всі елементи системи приховані від очей, оскільки встановлюються нижче рівня підлоги, крім терморегулятора, який кріпиться на стіну.

Застосування такої системи є економічно вигідним, оскільки вона дешевше центрального опалення на 30-80% , газового опалення – на 20-50%.

Представник компанії окремо наголосив на перевагах для забудовника: непотрібність прокладки теплотрас, будівництва котелень, теплових пунктів, газових мереж, приміщень обліку тепла, розводки труб опалення по будинку і ін.; зростання комерційної цінності нерухомості, оскільки обладнання приміщень економічною і комфортною системою автономного опалення «тепла підлога» високого класу підвищує їх привабливість для покупця; простота, швидкість і дешевизна монтажу системи опалення – монтаж в рази швидше і дешевше, ніж для традиційних систем опалення на воді або електриці.

Термін служби такої системи опалення > 50 років. Гарантійний термін обслуговування від виробника – 10 років.

Відповідність показників роботи системи опалення «Інфрапідлога» найсуворішим нормам, підтверджується результатами випробувань відомих сертифікаційних центрів і лабораторій в Україні, Китаї, ЄС, в тому числі: Інститут технічної теплофізики (ІТТФ) НАН України, НДІ Будівельного виробництва (НДІБВ) Мінрегіону України, Інститут гігієни та медичної екології України ім. Марзєєва НАМН, SIC Global LLP (Лондон, Великобританія), Underwriters Laboratories Inc. (США) та інші.

• • •

«ВІД ЕКОЛОГІЧНИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА ДО ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА В УКРАЇНІ»

Олександр БОНДАР, д-р біол.наук,  ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, заслужений діяч науки і техніки України, голова ТК 82 «Охорона довкілля»,  Наталія ДЮЖИЛОВА, канд.техн.наук,  директор ДП «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів»,  Світлана БЕРЗІНА, директор Центру екологічної сертифікації Державної  екологічної академії післядипломної освіти та управління

    Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору