Президент БПУ взяв участь у розширеному засіданні Антикризового штабу

Президент Будівельної палати України, Герой України  Петро Шилюк взяв участь у розширеному засіданні Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану.

Анатолій Кінах, Президент УСПП, який відкрив і вів засідання, у вступному слові проінформував учасників про ситуацію в економіці України в умовах війни.

Зростає чисельність біженців, які за даними ООН  з початку війни виїхали за межи країни. До 8,9 млн. людей, в цьому році додалося більше 900 тис. Крім того маємо 3,6 млн. внутрішньо переміщених осіб.

Рівень бідності складає 24,2% від загальної чисельності людей.

Структура державного бюджету в значній мірі залежить від зовнішнього фінансування.

Прогноз ВВП в 2023 р. – від -3% до -1%.

Нагальною необхідністю  є знаходження шляхів утримання економіки, створення умов  для повернення людей в Україну.

На засіданні особлива  увага була приділена ресурсному забезпеченню економічного відновлення: удосконалення грошово-кредитної, монетарної  політики, забезпечення доступу бізнесу до кредитування в умовах фізичних втрат засобів виробництва та  виснаження власних резервів внаслідок російської агресії.

Позицію Мінекономіки з цих питань озвучила заступниця Міністра Надія Бігун.

Лідер фракції  «Батьківщина» Юлія Тимошенко говорила про корисну співпрацю фракції з УСПП, що представляє бізнесове співтовариство, розкрила своє бачення вирішення фінансових проблем країни.

З повідомленням і детальними пропозиціями виступили провідні вчені і експерти.

Зокрема, старший експерт Центру розвитку інновацій Володимир Рябошлик; заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень  Ярослав Жаліло; директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерій Геєць; радник дирекції ДННУ «Академія фінансового управління»  Анатолій Дробязко; представник Центру аграрного Союзу України Лариса Старікова, інші.

Питання співпраці науки і бізнесу розкрив у своєму виступі член Президії НАНУ Антон Наумовець.

Передбачено, що чисельні пропозиції, які прозвучали на засіданні Штабу будуть надіслані для розгляду і реалізації вищим органам влади.

До предметної і відповідальної розмови крім Президента Будівельної палати України долучилися I віце-президент Станіслав Сташевський, віце-президент – виконавчий директор Анатолій Дронь, керівники підприємств і організацій – членів БПУ.

З детальною інформацією про захід можна ознайомитись ТУТ.

Інформація Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору