Публічне акціонерне товариство «Домобудівний комбінат №4» представило на конкурс кращих проектів житлових будинків по програмі «Доступне житло» комплекс житлових будинків у м.Києві на проспекті Науки, 58
Представлений на конкурс комплекс житлових будинків складається з двох корпусів – корпус 1 та корпус 2 і відноситься до номінації – високоповерхове житлове будівництво. Корпус 1 – розташований на ділянці 0,29 га – 25-ти поверховий двосекційний житловий будинок на основі виробів індустріальної серії АПВС К-134М з розташованими у підвалі секції №1 ІТП та насосною. На першому поверсі секції №1 запроектовані вбудовані приміщення офісного призначення. У їх складі передбачено офісні приміщення, комора та сан. вузли. Загальна кількість квартир у корпусі 1 становить 294 шт., з яких:однокімнатних – 148 шт., двокімнатних – 146 шт.
Корпус 2 – розташований на ділянці 0,18 га – 25-ти поверховий односекційний житловий будинок на основі виробів індустріальної серії АПВС К-134М.
Загальна кількість квартир у корпусі 2 становить 150 шт., з яких:однокімнатних – 76 шт., двокімнатних – 74 шт.
Для даного комплексу запроектовано автономну котельню з ІТП та насосною -прибудована до корпусу 2 споруда з підвальним поверхом.
Вхідна група кожної секції обладнана зручними сходами та пандусами. Вхідна група вбудованих нежитлових приміщень обладнана підйомником для забезпечення доступу мало-мобільних груп населення.
Вікна і лоджії квартир, розташованих на першому поверсі, захищені металевими ґратами.
Розміщення зовнішніх блоків кондиціонерів для квартир та вбудованих офісів передбачено на бічній стіні лоджії, облицьованої мінераловатним утеплювачем 150 мм.
У кожній секції житлового будинку передбачено три пасажирських ліфта.
Ліфт 1 – пасажирський вантажопідйомністю 1000 кг. Ліфт працює в режимі “Транспортування пожежних підрозділів” в межах 1-го поверху має вихід безпосередньо назовні, а сполучення кожної зупинки ліфта з поверхами житлового будинку передбачено через повітряну зону балкону.
Два пасажирських ліфта вантажопідйомністю 400 кг. Дані ліфти працюють у режимі “Пожежа”, який забезпечує повернення кабіни ліфта незалежно від завантаження і напрямку руху на основну завантажувальну зупинку (на 1-ий поверх), відкриття та утримання у відкритому положенні дверей шахти і кабіни ліфта.
Кожна секція житлового будинку обладнана системою сміттєвидалення. Стовбур сміттєпроводу передбачено з негорючих матеріалів, повітронепроникний, звукоізольований від будівельних конструкцій з класом вогнестійкості Е45 який закінчується шиберним пристроєм у сміттєзбірній камері. Стовбур сміттєпроводу та сміттєзбірна камера відокремлені від житлової частини та обладнані сплінкерним пожежогасінням. Вихід з камери обладнаний дверима, які відчиняються назовні, ізольованими від входу до будинку, вікон, і літніх приміщень сусідніх квартир глухою стіною (екраном). Приміщення сміттєзбірної камери відокремлено протипожежними перегородками ЕІ 60 і перекриттями REІ 60 (клас вогнестійкості) від житлової частини будинку.
Для зовнішнього оздобленнязапроектованих житлових будинків передбачено влаштування системи сучасного навісного тепловентильованого фасаду. Система тепловентильованого фасаду – це система утеплення житлового будинку з декоративнимоблицюванням плитами, що кріпляться до стіни за допомогою металевого каркасу. У проміжку між облицювальними плитами та утеплювачем вільно циркулює повітря, що усуває конденсат. Ззовні стіна, оздоблена цією системою, має вигляд вишуканої кам’яної кладки. Плити, що кріпляться на каркас виготовляються з гранітної крошки, цементу, фарбуючи домішок та покриваються водо-відштовхуючим розчином, завдяки чому мають високою стійкістю до атмосферних опадів. Це оздоблення є екологічно чистим та забезпечує чудову звукоізоляцію. Розміри плит 600 х 100 х 25 міліметрів.
Теплотехнічні розрахунки житлових будинків нової модернізованої серії АПВСК-134М виконані провідним інститутом України Державним підприємством «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій»(ДП НДІБК).Зроблено детальну розрахункову оцінку на встановлення температурних характеристик найбільш критичних з точки зору теплотехніки вузлів примикань стінових конструкцій; конструктивні рішення вузлів приймалися до подальшого проектування після детальної перевірки і виконання умов відповідності нормативним вимогам. Виконана розрахункова оцінка теплотехнічних характеристик стінових огороджувальних конструкцій на відповідність нормативним вимогам ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель». Прийнята товщина мінераловатного утеплювача – 150 мм,при цьомуприведений рівень опору теплопередачі становить більше 3,3 (м2.0С)/Вт. Будинки перевірено на відповідністьсучасним нормативним вимогам щодо максимальних тепловитрат багатоповерхових будинків.
Система сучасного навісного тепловентильованого фасаду дозволяє досягти високого рівня з теплового захисту будинку згідно вимог ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель», а також, за рахунок поєднання різних фактур і колірної гами облицювальних матеріалів, надати фасадам таких будинків високу архітектурну виразність і достатню різноманітність.
ЗА БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, ПРОХАННЯ ЗВЕРТАТИСЯ У СЕКРЕТАРІАТ БУДІВЕЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ ЗА ТЕЛ.: + 38 (044) 360-40-91; +38 (044) 577-39-47 АБО ПО E–MAIL: budpalata@ukr.net