Проблеми збереження трудового потенціалу для відновлення економіки від наслідків війни розглянув Антикризовий штаб

На розширеному засіданні Антикризового штабу , Правління УСПП за участі представників Верховної Ради України, НАНУ, об’єднань та організацій промисловців, підприємців, профспілок розглянуті питання збереження людського (трудового) потенціалу для потреб відновлення економіки від наслідків війни.

Відкрив і вів засідання Президент УСПП Анатолій Кінах.

Відзначалося, що згідно з даними ООН, кількість зареєстрованих у країнах світу українських біженців на 4 липня 2023 року становила 6,3 млн осіб. За часу схильність мігрантів до повернення поступово знижується). За оцінкою Міністерства економіки, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 мільйона співробітників на ринок праці. Отже, розробка державної політики повернення вимушених мігрантів поряд із стимулюючими заходами для подолання майбутнього дефіциту робочої сили мають стати невід’ємною складовою повоєнного відновлення, що реалізовуватиметься в рамках Плану відновлення від наслідків війни.

У виступах академіка НАНУ Елли Лібанової, директора Інституту демографії та соціальних досліджень,

Олександра Шубіна,  заступника Голови Федерації профспілок України,

Юрія Баланюка, голови Національного агентства кваліфікацій,

Андрія Марченко, проректора з наукової роботи, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,  

Василя Воскобойника, президента Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, інших учасників засідання

детально розкриті проблеми впливу війни на економіку та трудового потенціалу України, його роль у післявоєнній відбудові, збереження та розвиток трудового потенціалу в найближче десятиліття, підготовки кадрів для потреб відновлення економіки.

На розширеному засіданні було створено робочу групу з підготовки питань нарощування потенціалу будівельної галузі для забезпечення невідкладного відновлення постраждалих внаслідок війни соціальної та промислової інфраструктури.

Будівельну палату України на заході представляли Президент Будівельної палати України, член Антикризового штабу Петро Шилюк, Перший віце-президент, член правління УСПП Станіслав Сташевський, інші керівники та члени Палати.

Детально з матеріалами засідання Антикризового штабу можна ознайомитись тут.

Інформація Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору