Відбудова житла, науковий квартал та екологічний простір: Норман Фостер оприлюднив мастерплан реконструкції Харкова

Архітектори виділили п’ять блоків розвитку міста: спадщина, річки, промисловість, відбудова житла та створення наукового кварталу.

Фундація британського архітектора Нормана Фостера оприлюднила мастерплан реконструкції Харкова. Документ став спільною роботою інженерної студії Arup, Norman Foster Foundation та харківських архітекторів.

Роботи по відбудові здійснюватимуться на безоплатній основі. Під час розробки проєкту було проведено понад 100 зустрічей та робочих сесій. Архітектори виділили п’ять блоків розвитку міста: спадщина, річки, промисловість, відбудова житла та створення наукового кварталу. Очікується, що реалізація має початися наступного року.

Проєкт спадщини передбачає створення нової архітектурної пам’ятки у центрі Харкова. На думку Фостера, це сприятиме шанобливому підходу до відновлення історичних будівель. Вугільний завод у місті перетворять на центр екологічно чистої енергії.

Згідно із проєктом житлового будівництва, у Харкові модернізують панельні житлові квартали та створять енергоефективні будинки. Dezeen пише, що Фостер запропонував реконструювати будівлі радянської забудови без розселення. Він пообіцяв направити до міста групу фахівців, які навчать місцевих архітекторів модернізувати старі споруди за новими технологіями.

«Найголовніше, що коли йде реконструкція, жителі можуть знаходитися всередині абсолютно безпечно. Ми даємо будинку друге життя, його розроблюють за європейськими стандартами. Такі методи застосовують у Європі – з різних матеріалів, з різною економічною ефективністю», – пояснив архітектор.

Проєкт наукового кварталу має розвивати високотехнологічну промисловість, центри дослідження та стартапи, щоб відновити індустріальну базу міста. Науковий парк розташовуватиметься біля ринку «Барабашово», частина якого була зруйнована росіянами.

Проєкт розвитку річок передбачає перетворення 6-кілометрової смуги біля річки Немишля на екологічний, пішохідний та велосипедний простір.

Харківська група архітекторів та Norman Foster Foundation готують підсумковий документ, який буде представлений широкому загалу найближчими тижнями. Водночас, як пише місцеве видання «Об’єктив», деякі харківські архітектори стурбовані тим, що Фостер створює хмарочоси та інші будови зі скла та металу, не характерні для міста.

 

Назад до списку
Вгору