Мінрегіон затвердив нові кваліфікаційні характеристики будівельних професій

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України затвердило нові кваліфікаційні характеристики будівельних професій, зокрема, вимоги до нової професії — інженер-консультант та зміни до вимог професії інженера з технічного нагляду.

Про це повідомив заступник Міністра з питань будівництва Лев Парцхаладзе.

«Професія інженера-консультанта користується попитом у більшості високорозвинених країн світу і нарешті найближчим часом буде введена до національного класифікатора професій в Україні. Інженери-консультанти здійснюватимуть незалежний контроль за якістю та термінами виконання будівельних робіт – від підготовки проектної документації до фінальних етапів реалізації проекту. Впевнений, з появою цієї важливої професії у будівництві ми станемо ще ближчими до Європи», — сказав він.

Зміни були зроблені з метою:

— реалізації масштабних інвестиційних проектів із залученням коштів міжнародних фінансових установ (наявність інженерів-консультантів є однією з умов укладення контрактів FIDIC на виконання будівельних робіт);

— професійного контролю всього процесу будівництва, вирішення можливих конфліктів між замовником та підрядником;

— визначення ефективності реалізації проекту будівництва на всіх його стадіях;

—  інтегрування будівельного ринку України у європейський простір.

Також Мінрегіоном було змінено кваліфікаційні вимоги до професії інженера з технічного нагляду відповідно до Закону №1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Довідково:

8  серпня 2017 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України за погодженням з Міністерством соціальної політики,  спільним представницьким органом роботодавців, об’єднань профспілок за участю Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України затвердило своїм наказом чотири кваліфікаційні характеристики професій,  зокрема:

  • «Інженер-консультант (будівництво)»;
  • «Інженер з технічного нагляду (будівництво)»;
  • «Монтажник стельових конструкцій»;
  • «Монтажник інженерних систем будівель».

Зазначені кваліфікаційні характеристики увійшли до складу відповідних Змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи». Відповідний наказ Мінрегіону № 192 розміщений на офіційному сайті відомства за посиланням:

http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/pricing/rozvitok-budivelnoyi-diyalnosti/pro-zatverdzhennya-kvalifikatsiynih-harakteristik-profesiy-pratsivnikiv-u-budivnitstvi/

Джерело: Мінрегіон

Назад до списку
Вгору