У Хмельницькому хочуть звести соціальне житло за кошти ЄС. Цілий мікрорайон буде у власності міста

Хмельницька міськрада у співпраці з Європейським Союзом планує збудувати в місті новий мікрорайон з соціальним житлом. За словами мера Олександра Симчишина, будівництво профінансують західні партнери, а від міськради вимагають лише підвести всі комунікації, пише Zaxid.net.

Поки невідомо, скільки саме будинків зведуть, але якщо все піде за планом, то будівництво розпочнуть вже у травні-червні. Житло буде у комунальній власності і не підлягатиме приватизації.

За його словами, наразі у місті та в навколишніх селах проживають близько 25 тисяч внутрішніх переселенців, з них в черзі на соціальне житло перебуває 241 сім’я. Щоб забезпечити родини квартирами, міськрада розглядає будівництво нового мікрорайону між мікрорайоном Гречанани та село Олешин за грантові гроші ЄС.

«Місто відповідає у цьому проєкті за підведення комунікацій (підводимо воду, каналізацію, організовуємо систему теплопостачання, будуємо окрему котельню). Також відводимо земельну ділянку, а Європейський Союз фінансує будівництво», – пояснив умови проєкту Симчишин.

Крім цього, для забезпечення переселенців житлом міськрада займається реконструкціями вже існуючих будівель. Йдеться, зокрема, про приміщення на вулиці Інститутській, 12/1 і Кам’янецькій, 74, де приміщення були нежитлові, але вони переведені у статус житлових. Це будуть смарт-кімнати гуртожиткового типу для близько 230 людей. Роботи виконуються за грантові кошти Євросоюзу, які не потрібно повертати.

Джерело: https://hmarochos.kiev.ua/

 

Назад до списку
Вгору