Підсумковий документ Круглого столу «Напрямки діяльності Української Ради інженерів-будівельників та її роль у розширенні міжнародного співробітництва»

м. Київ                                                                                           19.03.2025 р.

За участі представників провідних будівельних компаній, науково-дослідних та проєктних  установ, навчальних закладів будівельного профілю проведено засідання Круглого столу, на якому обговорені напрямки діяльності Української Ради інженерів-будівельників (УкрРІБ) та її ролі у розширенні міжнародного співробітництва.

Захід організовано  Будівельною палатою України разом із іншими засновниками УкрРІБ – КНУБА, Академією будівництва України (АБУ) та Спілкою наукових та інженерних об’єднань України (СНІОУ).

Вів засідання Президент Будівельної палати України, Президент УкрРІБ, Герой України Петро Шилюк.

Із словом привітання до українських колег звернувся Президент Європейської Ради цивільних інженерів Platonas Stylianou.

Мета Круглого столу:

Обговорення шляхів участі будівельних компаній, наукових, проєктно-конструкторських установ та навчальних закладів України в міжнародній співпраці для підвищення науково-технічного рівня галузі, залучення європейських колег до відновлення України.

Розширення, для досягнення вказаних цілей, членської бази Української Ради інженерів-будівельників (УкрРІБ) та використання можливостей організації, як члена Європейської Ради цивільних інженерів та Європейської  Ради інженерних палат, членом яких є УкрРІБ.

Учасники засідання відзначали, що складні завдання відбудови України без сприяння країн Заходу у фінансуванні , технічному переоснащенні вітчизняного будівельного комплексу вирішити неможливо.

З метою співпраці  з європейськими колегами  в 2018 році  була створена  Українська Рада інженерів-будівельників, яка в даний час  стала дійсним членом  Європейської Ради цивільних інженерів (ECCE) та в якості асоційованого  члена увійшла до  Європейської Ради  інженерних палат (ECEC).

Діяльність УкрРІБ узгоджується  з напрямками  діяльності  вказаних європейських  структур, проводиться робота  щодо їх залучення до вирішення проблем  українських  будівельників.

Проте, через недостатню участь у цій  роботі  представників будівельного комплексу України, поки не вдається досягти бажаних результатів.

Учасники Круглого столу вирішили:

  • Визнати необхідність проведення широкої роз’яснювальної роботи серед потенційних членів УкрРІБ  – будівельних підприємств і організацій, проєктно-конструкторських установ та освітян,  щодо можливостей УкрРІБ  для налагодження міжнародної співпраці.

Для цього  слід було б  використовувати  майданчики регіональних представництв БПУ та відділень АБУ, СНІОУ та просити долучитися до цієї роботи Спілку  ректорів вищих навчальних закладів України.

  • Вважати за доцільне створення робочої групи із  представників організацій – засновників УкрРІБ із залученням  інших зацікавлених структур для розробки актуальних  напрямків взаємодії  з зарубіжними  партнерами, важливих  для повоєнного відновлення країни.
  • Рекомендувати УкрРІБ звернутися до ECCE та ECEC із пропозицією розробки спільних планів щодо участі їх  членів  у реалізації  програм відновлення  цивільних та  інфраструктурних  об’єктів, пошкоджених або зруйнованих в результаті російської агресії, а також сприяння у пошуку для цього джерел фінансування та інвестиційних ресурсів.
  • Вважати важливою складової міжнародної  співпраці  розробку  програм і участь у їх  реалізації європейських колег щодо організації підготовки в Україні  сучасних фахівців для галузі  через  організацію курсів, спеціалізованих  онлайн  занять , консультацій тощо.
  • Підкреслено необхідність організаційного зміцнення УкрРІБ, удосконалення роботи виконавчого органу організації для налагодження більш системної і планомірної роботи.
  • Вважати за необхідне:

Запропонувати громадським об’єднанням , діяльність яких  пов’язана  з архітектурно-будівельною сферою, координувати зусилля  щодо міжнародного співробітництва.

Проінформувати відповідні Урядові структури щодо напрямків діяльності  Української Ради  інженерів-будівельників та її ролі у організації  співпраці з європейськими структурами.

 

 

 

Назад до списку
Вгору