Антикризовий штаб розглянув невідкладні питання

Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах воєнного стану та Правління УСПП розглянули невідкладні питання забезпечення стійкості та відновлення самодостатності національної економіки з урахуванням проєкту Державного бюджету на 2025 рік.

Відкриваючи засідання Президент УСПП Анатолій Кінах проінформував присутніх про ситуацію в економіці України в умовах повномасштабної російської агресії, детально зупинився на питаннях  з урахуванням проєкту Державного бюджету на 2025 рік.

Параметри головного кошторису фактично спрямовані на виживання країни в умовах, коли військові витрати складають левову частку видатків, державний борг сягнув ризикових значень, прогресують масштаби залежності від зовнішнього фінансування.

Натомість, збільшення податкового тиску, що вже враховано у дохідній частині бюджету, ігнорування потреб бізнесу у компенсаторних заходах та водночас збільшення окремих витрат на утримання органів державної влади і замороження соціальних стандартів формують ризики подальшої тінізації економіки та погіршення інвестиційного клімату.

У цих умовах системного значення набуває питання підвищення стійкості економіки через формування узгоджених програмно-проєктних, секторальних заходів центральних органів виконавчої влади, що має бути відображено у плані дій Уряду на наступний рік.

Ці та інші питання було запропоновано розглянути у контексті пропозицій АШ, які були ініційовані протягом поточного року, зокрема з державної підтримки національного виробника у стратегічних галузях промисловості, розвитку кредитування, забезпечення балансу потреб реального сектору економіки, мобілізації та наявних енергетичних спроможностей тощо.

До участі в засіданні були запрошені представники Верховної Ради України, міністерств та відомств, НАН України, експерти установ, профільних асоціацій, об’єднань промисловців та підприємців, профспілок.

У своїх виступах Голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв, генеральний директор ТОВ «Квазар-Мікро Радіо» Віктор Оліфіров, директор ТОВ «Тітан-Мед» Вячеслав Дьомін, адвокат Наталія Целовальніченко, голова кооперативу «Карканіт» Володимир Волков, інші  учасники  торкнулись, зокрема, питань:

Проблема подолання корупції в органах державної влади;

іІнвестиційний діалог між українськими банками і підприємцями-виробниками та питання державної підтримки;

видатки Державного бюджету 2025 року на відновлення України: проблемні питання контролю та ефективності їх розподілу;

кооперація – перший крок до відновлення економіки України;

економічне бронювання та виїзд за кордон як чинники збільшення експортного потенціалу.

До зацікавленої розмови на засіданні долучилися Перший віце-президент БПУ, член Правління УСПП Станіслав Сташевський, Віце-президент Анатолій Дронь, керівники ряду будівельних компаній – членів Палати.

З детальною інформацією про засідання можна ознайомитись тут.

Інформація Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору