Будівельна палата України долучилася до Міжнародного форуму
16 жовтня 2024 р. в КНУБА відбулося відкриття Міжнародного науково-технічного форуму «Архітектура, Будівництво, Дизайн: Технологія, Енергетика, Менеджмент».
Форум на протязі ряду років організується Київським національним університетом будівництва і архітектури за підтримки Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України, Мінінфраструктури, Міносвіти, ряду міжнародних організацій.
Будівельна палата долучилася до підготовки заходу в якості партнера.
Провідні українські та зарубіжні вчені і експерти, керівники будівельних компаній і громадських організацій обговорювали актуальні питання розвитку галузі на сучасному етапі, зокрема:
Про основні засади відновлення України;
Стратегія інноваційного розвитку будівельної галузі;
Організація будівництва та моніторинг;
Автоматизація та BIM в будівництві та експлуатації;
Інформаційні технології в науковій та педагогічній архітектурній діяльності;
Ефективні технології для зменшення енергоспоживання;
Архітектура історичного Києва, інформаційні технології в архітектурі;
Реставрація історичного середовища;
Синергія BIM та сучасних технологій. Ефективні рішення при відбудові житла та об’єктів інфраструктури.
Серед виступаючих були:
Голова профільного Комітету Верховної Ради України Олена Шуляк, Президент Академії будівництва України Іван Назаренко, голова Правління The WALL-Ukraine Віталій Грусевич, польські вчені KUZIOR Aleksandra, MARSZAŁEK-KOTZUR Izabela, керівники та представники ряду міжнародних компаній в Україні, інші учасники.
Виступаючи на пленарному засіданні Віце-президент – виконавчий директор БПУ Анатолій Дронь привітав учасників Форуму від Будівельної палати України, її Президента, Героя України Петра Шилюка.
Він зупинився на особливостях діяльності будівельників в умовах воєнного стану, проблемах, які не дозволяють реалізувати їх потенціал, в той час, як потреби країни у відновленні зруйнованих російським ворогом об’єктів та розширенні нового будівництва зростають
Віце-президент висловив думку фахівців БПУ, що значно збільшити обсяги введення житла для поповнення зруйнованого житлового фонду, забезпечення квартирами тих хто гостро їх потребує, можливо лише за рахунок переходу на масове індустріальне будівництво за сучасними технологіями, спорудження доступного для громадян житла. Потрібні програми реконструкції виробничої бази будівництва та будматеріалів, в першу чергу модернізація підприємств домобудування.
Інформація БПУ