Будівельна палата України взяла участь у будівельно-освітньому Форумі у Дніпрі

У заході взяли участь представники Дніпропетровської обласної ради та військової адміністрації, роботодавці та профспілки області, профільні експерти у галузі будівництва.

Говорили про підготовку кваліфікованих кадрів та ситуацію на ринку праці. Про стан закладів професійно-технічної освіти, коледжів, вищих навчальних закладів.

Учасників форуму привітав Євгеній Марченко, радник голови Дніпропетровської обласної ради.

«Будівельна галузь матиме надважливе значення після нашої Перемоги. На жаль, зараз в більшості будуються фортифікаційні споруди, люди думають про захисні споруди цивільного захисту, але так буде не завжди. Після закінчення війни саме на будівельників буде покладена відповідальна місія – відновлення та розбудова нашої держави. Саме ви навчите молоде покоління, як зробити шедеври. Дякую вам. Слава Україні!».

Виступаючи на Форумі віце-президент Будівельної палати України,  директор ПП «Металомонтаж» Марина Величко проінформувала присутніх про роботу, що зараз ведеться в Україні щодо удосконалення нової бази у сфері містобудування, гармонізації нашого законодавства з будівельною і регіональною політикою Європейського союзу

Оновлене законодавство дасть можливість швидко і якісно відновлювати зруйновані і пошкоджені ворогом населені пункти України.

Зокрема, М. Величко розповіла про свою участь у складі Робочої групи при Верховній Ради України по створенню Містобудівного кодексу України.

До цього робочого органу, сформованого демократичним шляхом, увійшли архітектори, проєктувальники, будівельники, реставратори, представники інших професій і структур , пов’язаних з містобудуванням.

Значна кількість експертів представляє Будівельну палату України.

Принципи, які закладаються в основу Кодексу – це баланс інтересів людини, громади і держави/місцевої влади.

На думку М. Величко в Кодексі має бути прописана пріоритетність інтересів держави щодо розміщення великих інфраструктурних об’єктів.

Завданням нового документа має бути збереження унікальної української природи, архітектурних пам’яток.

Важливе місце мають зайняти тут питання підготовки кваліфікованих будівельних кадрів, повернення до такої важливої спеціальності, як реставрація, сертифікації фахівців, зокрема проєктувальників.

М. Величко вважає, що «народний» Містобудівельний кодекс, який розробляється з принципом знизу – вгору, буде сприяти відновленню і розквіту нашої країни.

Інформація БПУ

Назад до списку
Вгору