Будівельна палата взяла участь у обговоренні пропозицій до законопроєкту щодо запровадження будівельного інформаційного моделювання (BIM-технології)

Учасники круглого столу, організованого  Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України обговорили питання запровадження будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) на всіх етапах життєвого циклу об’єктів та науково-технічного супроводу об’єктів, удосконалення процедури обстеження об’єктів, прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

В основі обговорення були, зокрема, пропозиції до вказаного законопроєкту, що готується до розгляду Парламентом у другому читанні. Також йшлося про створення  правових  умов для використання сучасних технологій  будівельного інформаційного моделювання, застосування ВІМ в проєктах відбудови та відновлення міських територій України.

Народні депутати України зокрема Олег Дунда, Ганна Бондар, Андрій Клочко, представники Мінінфраструктури, Мінцифри, Антимонопольного комітету, Асоціації міст України, Національної спілки архітекторів, ряду інших громадських організацій, провідні експерти, в т.ч. міжнародні, говорили про важливість застосування ВІМ-технологій для забезпечення якості будівництва та експлуатації об’єктів, прозорості процесів на всіх етапах  їх життєвого циклу, як важливий засіб боротьбі з корупційними проявами.

Обговорені теми «ВІМ для відбудови України. Готовність освіти відтворювати конкурентоспроможний кадровий потенціал»,  «ВІМ-технології як елемент цифровізації сфери управління  багатоквартирними будинками», інші.

Віце-президент Будівельної палати України, директор ПП «Металомонтаж», к.е.н.  Марина Величко в своєму виступі акцентувала увагу на важливості внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження ВІМ-технологій, внесла конкретні пропозиції.

Зокрема, було зазначено, що законопроєкт передбачає  спільне використання різних наборів даних (фізичні, технічні, технологічні, часові та вартісні показники). Разом з тим «спільне використання» можливе при наявності:

– загального класифікатору, який поєднає інформаційні дані із різних наборів;

– опису  формату даних для можливості внесення інформації із «наборів», отриманих із різних програмних продуктів,які присвячені розробленню проєктної документації, оцінці вартості будівництва, управлінню процесом будівництва тощо.

-забезпечення умов для формування та реалізації конкурентної політики з дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб’єктів господарювання для всіх розробників програмного забезпечення, орієнтованого на супровід будівництва.

Зважаючи на те, що законопроєктом пропонується обов’язкове використання ВІМ-моделювання при розробленні проєктної документації на будівництво об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що споруджуються із залученням бюджетних коштів,  а  відповідальність за виконання даної вимоги   покладається  саме на проєктувальників та експертів, в Законі необхідно передбачити наявність   чітких та єдиних положень щодо  методики та забезпечення відповідної кваліфікаційної підготовки вказаних категорій.

Марина Величко озвучила інші пропозиції Будівельної палати   до законопроєкту, які будуть надіслані Комітету Верховної Ради .

Вона також підтримала думку учасників обговорення, що законопроєкт має бути серед пріоритетних  і його необхідно прийняти в стислі терміни.

Будівельну палату України на засіданні круглого столу представляли Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк, Перший віце-президент Станіслав Сташевський, віце-президент Анатолій Дронь, член Ради БПУ Іван Назаренко.

Інформація Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору