Будівельники готуються до відновлення економіки України

В Будівельній палаті України обговорили питання участі будівельного комплексу в підготовці та реалізації Плану відновлення економіки України.

У спільному засіданні Ради Будівельної палати України, Профспілки будівельників, Академії будівництва та Спілки ректорів закладів вищої освіти України, що пройшло на базі КНУБА, взяли участь керівники будівельних компаній, науково-дослідних та проєктних установ, вчені, представники закладів освіти будівельного профілю. В режимі онлайн до розмови долучились представники організацій – членів Палати, профспілкові лідери практично з усіх регіонів України.

До обговорення важливих питань відновлення зруйнованих російським ворогом житлового фонду, промислових, цивільних і інфраструктурних об’єктів долучилися  високі представники державних органів, громадських організацій – партнерів БПУ

У доповіді Президента Будівельної палати України, Героя України Петра Шилюка йшлося, зокрема про те, що збитки від варварських бомбардувань по житловій і нежитловій нерухомості, інфраструктурі склала понад 143,8 млрд. доларів. Найбільша частка у загальному обсязі прямих втрат – в житлі – майже 54 млрд. доларів. За попередніми даними обласних військових адміністрацій в країні вже зруйновано або пошкоджено близько 154 тис. будівель, з яких 136 тис. індивідуальних, 17,5 тис. багатоквартирних.

Загальна площа такого житла складає 8,2%  від всього житлового фонду країни.

Президент Палати охарактеризував ситуацію на ринку житла, що склалася в умовах війни, проблеми матеріальних, людських ресурсів. Війна здорожчала будівництво, зокрема зросли ціни на сировину, основні матеріали, енергоносії, інфляцію. Позначилось тут і те, що через війну втрачені 70 великих і 1300 середніх і малих підприємств, що виготовляють будівельні матеріали. 

Було відзначено значні зусилля держави щодо пошуку фінансування відновлення зруйнованих об’єктів, зокрема житла.

Тут надії покладаються на Закон про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, перший етап якого реально стартував.

Важливим джерелом в цьому питанні має програма єОселя.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська, що виступили на засіданні, предметно  відповіли на питання що турбують будівельників, проінформували присутніх про роль державних органів у великій і складній справі відновлення економіки країни.

Заступник Міністра освіти і науки України  Андрій Вітренко присвятив свій виступ питанням підготовки робітничих і інженерних кадрів для будівельного комплексу.

Предметні рекомендації і пропозиції були висловлені Президентом УСПП, керівником Антикризового штабу Анатолієм Кінахом.

Поділилися думками із обговорюваних питань и внесли пропозиції:

Станіслав Сташевський – Перший віце-президент Будівельної палати України;

Василь Андреєв – Голова профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів;

Іван Назаренко – Президент Академії будівництва України;

Тимофій Гіренко – Генеральний директор концерну «Поділля» (м. Вінниця);

Геннадій Фаренюк – директор ДП  «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій»;

Анатолій Беркута – Заслужений економіст України;

Марина Величко – директор ПП «Металомонтаж» (м. Дніпро);

Віктор Несін – Президент Спілки фахівців з нерухомого майна України;

Валерій Булгаков – директор Київського фахового коледжу архітектури, будівництва та управління;

Петро Куліков – Ректор Київського Національного університету будівництва та архітектури.

В засіданні також взяли участь:

Народний депутат України Андрій Клочко;

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий;

Президент національної спілки архітекторів України Олександр Чижевський;

Голова Асоціації виробників цементу України Павло Качур.

Учасники засідання прийняли підсумковий документ, який буде надіслано відповідним державним органам та стане основою для організації роботи підприємств і організацій – членів Палати в питаннях підготовки до реалізації Плану відновлення економіки України.

 

На завершення засідання Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк нагадав, що 13 серпня країна буде відзначати День будівельника, свято тих людей, які завжди робили корисну роботу і на яких сьогодні покладаються великі надії в справі відродження зруйнованих і пошкоджених російським ворогом наших населених пунктів.

Він щиро привітав з професійним святом присутніх і в їх особах всіх працівників галузі та побажав витримки, здоров’я, натхнення на нові успіхи на будівельному фронті, впевненості у Перемозі ЗСУ.

Було повідомлено, що до свята кращі представники підприємств і організацій – членів Палати були нагороджені відзнаками БПУ, які передані для вручення в трудових колективах.

Прес-служба Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору