Круглий стіл «Інноваційне будівництво – ресурс для відбудови країни»
На Круглому столі, організованому Будівельною палатою України разом з партнерами – Академією будівництва України, МГО «Рада з екологічної безпеки», Українською Радою інженерів-будівельників та КНУБА розглянуті важливі для відбудови країни питання.
Захід відбувся в рамках Міжнародної будівельної виставки «InterBuildExpo-2024», яка щойно відкрилася в МВЦ.
Серед учасників представники будівельних компаній, науково-дослідних і проєктних установ, викладачі та студенти навчальних закладів будівельної освіти, провідні вчені та експерти.
Широко були представлені регіони, які найбільше постраждали від руйнувань російського агресора – Київщини, Харьківщини, Миколаївської і Дніпропетровської областей.
До заходу долучилися Народні депутати України, представники Мінінфраструктури.
У доповіді, яку від Будівельної палати України зробив Перший віце-президент Станіслав Сташевський йшлося, що для цього найбільшого об’єднання будівельників, його партнерів головним завданням є перш за все подолання наслідків страшних руйнувань, що приніс на нашу землю російський агресор, належна підготовка до повоєнного відродження країни, пошук відповідних технологій і методів, фінансових ресурсів.
В цій роботі «ми маємо зважати і на курс України на приєднання до Євросоюзу, а значить, процес відновлення має відповідати підходам міжнародної спільноти, зокрема, зменшення втрат енергії, екологічності споруд, використання відновлювальних джерел та сировини тощо».
Станіслав Сташевський зазначив, що організації – члени БПУ вже зараз активно працюють над відновленням зруйнованих і пошкоджених об’єктів із застосуванням нових технологій і методів, прагнуть зробити наші населенні пункти більш сучасними.
Зокрема, наводився приклад корпорації «ДБК-Житлобуд», Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, будівельних компаній ряду регіонів.
Своїми думками і конструктивними пропозиціями поділилися Керівник МГО «Рада з екологічної безпеки» Валерій Цибух, президент Академії будівництва України Іван Назаренко, перший проректор КНУБА Денис Чернишев.
З презентаціями досвіду роботи виступили директор ТОВ «ЦЕНТРБУДПРОЕКТ.» корпорації «ДБК-Житлобуд» Владислав Гоц, депутат Київської обласної Ради Галина Єрко, директо НДІБК Геннадій Фаренюк, генеральний директор ТДВ НДСК (м.Миколаїв) Олександр Шанайца, професор КНУБА Тетяна Ткаченко.
Як завжди актуальними були виступи відомих фахівців галузі, віце-президентів Будівельної палати України Анатолія Беркути і Марини Величко.
Іван Назаренко, як віце-президент Української Ради інженерів-будівельників розповів про роль цієї структури у організації співпраці з європейськими колегами щодо сталого розвитку будівельної галузі України.
Народний депутат України Андрій Клочко та представниця Мінінфраструктури Ірина Лагунова підтримали учасників зібрання, роботу, яку ведуть їх організації щодо пошуку нових підходів у великій справі відновлення України, проінформували про законодавче і нормативне забезпечення цієї роботи.
В рамках Круглого столу Перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський і керівник МГО «Рада з екологічної безпеки» Валерій Цибух підписали Меморандум про співпрацю між цими впливовими структурами.
З відеозвітом про засідання Круглого столу можна ознайомитись тут
Інформація Будівельної палати України