П.С. Шилюк взяв участь у доопрацюванні проєкту Закону України про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів

публічні консультації з доопрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду (реєстр. № 6458).

На заході, що відбувся за участі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, за сприяння та підтримки Програми USAID “РАДА: наступне покоління”(RANG) в рамках проекту “Модельний комітет” обговорено низьку проблемних питань проєкту Закону України про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду (реєстр. № 6458), а саме:

  • повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування у процесі здійснення комплексної реконструкції кварталів;
  • роль органів місцевого самоврядування при комплексній реконструкції кварталів та містобудівна документація;
  • пріоритет громади у вирішенні питань комплексної реконструкції, будівництва об’єктів соціальної сфери, створення зон відпочинку, збереження зелених насаджень;
  • механізми здійснення комплексної реконструкції з врахуванням європейського досвіду;
  • взаємовідносини між замовником комплексної реконструкції (ОМС) та інвестором-забудовником;
  • організація і проведення конкурсів із залучення інвесторів-забудовників;
  • конкурси на розроблення містобудівної документації.

Відкрила і вела захід О.О. Шуляк, Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, керівник Робочої групи з доопрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду (реєстр. № 6458)

Серед учасників обговорення Народні депутати України, високі представники Мінінфраструктури, проєктних і наукових установ та профільних громадських організацій, провідні експерти.

Йшлося, перш за все, про необхідність урахувати в законопроєкті про реконструкцію застарілого житла складних проблем, пов’язаних з відновленням зруйнованих і пошкоджених внаслідок російської агресії житлових і інфраструктурних об’єктів.

 

Будівельну палату України, яка послідовно виступає за якнайшвидший початок реконструкції застарілого житла, постійно вносить відповідні пропозиції, на заході представляли її Президент, Герой України Петро Шилюк, віце-президенти Станіслав Сташевський, Анатолій Беркута, окремі члени Ради БПУ.

Погоджуючись з необхідністю внесення серйозних змін і доповнень до документа, пов’язаних, перш за все з об’єднанням в ньому проблем реконструкції застарілого житла і відновлення руйнувань  спричинених бойовими діями, Палата вважає за необхідне передбачити в проєкті Закону  розробку механізмів реалізації таких складних завдань.

В першу чергу має бути прописана розробка загальнодержавної та регіональних програм, з визначенням правової основи взаємодії  держави, органів місцевого самоврядування, інвесторів, забудовників та власників жила.

Інформація прес-служби Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору