П.С. Шилюк взяв участь у науково-практичній конференції «Роль науки у відбудові України»

Президент Будівельної палати України, Герой України П.С. Шилюк взяв участь у науково-практичній конференції «Роль науки у відбудові України», яка відбулася в ДП «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» і була приурочена до 80-річчя заснування інституту.

Серед організаторів заходу Мінінфраструктури України, Державне підприємство «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», Київський Національний університет будівництва і архітектури, Одеська державна академія будівництва і архітектури, Академія будівництва України, Будівельна палата України.

На розгляд учасників винесені важливі питання розвитку будівельної науки та її роль у відбудові України, зокрема:

  • Сучасний стан та пріоритети розвитку будівельної науки при відбудові та відновленні країни
  • Нормативно-методичне забезпечення безпеки та відновлення пошкоджених об’єктів цивільного, промислового призначення, енергетичного та гідротехнічного призначення
  • Роль та потенціал вітчизняної вищої школи у відбудові та відновленні країни
  • Будівельна наука та її вплив на технічне регулювання в умовах відбудови • Науково-технічні та фінансово-організаційні проблеми розвитку промисловості будівельних матеріалів
  • Наука і бізнес – перспективи розвитку та взаємодії
  • Особливості міжнародного науково-технічного співробітництва під час масштабної відбудови регіонів України
  • Наукові аспекти енергоефективності та ресурсозбереження в умовах сучасного будівництва
  • Вплив громадських організацій на будівельну галузь.

На пленарному засіданні виступили Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська, керівники громадських об’єднань будівельників України.

Виступаючи перед учасниками Президент Будівельної палати України, Герой України П.С. Шилюк говорив про завдання вітчизняної будівельної науки у роботі по відновленню наших міст зруйнованих і пошкоджених російськими окупантами. Адже, на сьогодні серед таких вже більше 200 тис. інфраструктурних об’єктів, площа виведених з ладу житлових будинків наближається до 100 млн. кв. метрів, а враховуючи, що в останні передвоєнні роки в Україні вводилося 10 – 11 млн. кв. метрів, очевидна необхідність значного збільшення будівництва.

Нагальним є питання визначення в розрізі регіонів кількість, структуру житла, інших об’єктів, передбачити джерела фінансування, зміцнити базу  будівельних компаній.

«В Будівельній Палаті ми переконані, що відновлення повинно фокусуватися на новітніх технологіях, що забезпечуватимуть енергоефективність, ресурсозбереження, екологічність споруд» – сказав П.С. Шилюк. При цьому пріоритетним має стати розширення сучасного індустріального домобудування, цього розповсюдженого в Європі і світі методу.    

І тут для наших вчених і практиків непочатий край роботи.

Президент БПУ висловив переконання, що інститут будівельних конструкцій, створений в 1943 році, в розпалі II світової війни для відновлення країни від руйнувань фашистів і сьогодні буде демонструвати високий професіоналізм, великий досвід при відбудові від наслідків вже російської агресії.

П.С. Шилюк привітав представників інституту з ювілеєм та вручив колективу вищу нагороду Будівельної палати України – орден «За заслуги».

Працівникам закладу також були вручені нагороди БПУ.

Інформація Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору