Петро Шилюк розглянув підсумки діяльності Будівельної палати України в 2023 році і основні завдання на поточний рік

Президент Будівельної палати України, Герой України П.С. Шилюк заслухав інформацію виконавчої дирекції БПУ щодо підсумків діяльності Палати в минулому році.

Відзначалося, що на діяльності Палати, її виконавчого органу позначилася загальна ситуація в країні, будівельному комплексі, пов’язана з російською агресією.

Відповідно, і основна робота була зосереджена на підтримці будівельних компаній в умовах повномасштабної війни, підготовці будівельників до повоєнного відродження.

Зокрема ці питання, розглянуті на спільному засіданні Ради БПУ, Профспілки будівельників та Спілки ректорів України.

Підготовлено захід на базі корпорації «ДБК-Житлобуд», лідера сучасного індустріального домобудування, з порядком денним «Механізми стимулювання будівельної галузі шляхом збільшення обсягів первинного житла у програмах «єВідновлення» та «єОселя».

У 2023 році Президент П.С. Шилюк, його заступники, голови Комітетів Палати постійно брали участь у засіданнях профільного Комітету Верховної Ради та парламентських слуханнях, у роботі дорадчих органів, робочих груп органів державної влади, громадських організацій.

Зокрема П.С. Шилюк входить до складу Робочої групи з розробки  проєкту Плану відновлення України, Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері Містобудування, Громадської ради  профільного парламентського Комітету, а також Наглядової ради Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Важливою є участь П.С. Шилюка в роботі Антикризового штабу стійкості економіки в умовах воєнного стану. В минулому році він взяв активну участь у 10 засіданнях АШ.

Перший віце-президент БПУ С.Т. Сташевський є членом Правління УСПП, членом Наглядової  Ради КНУБА.

В роботі дорадчих органів з питань розробки законодавства у сфері будівництва беруть участь інші керівники Палати. Так, віце-президент БПУ М. Величко та член Ради А. Кармінський, інші представники БПУ активно працюють у складі групи Робочої групи з розробки Містобудівного кодексу.

Виконавча дирекція на протязі року сприяла у підготовці до участі у заходах відповідних матеріалів, висвітлювала результати такої роботи.

Зокрема, підготовлено 15 звернень до урядових та парламентських структур щодо поліпшення стану справ в будівельному комплексі України. 

Керівництво Палати, її виконавча дирекція приділяли значну увагу розвитку співробітництва з організаціями-партнерами, вважаючи цей напрям потрібним і корисним як для авторитету нашої організації, так і для більш ефективної організації виконання  нею статутних завдань.

Об’єднання зусиль з організаціями-партнерами у проведенні виставок, бізнес-форумів, конференцій і круглих столів, співпраця щодо вдосконалення законодавчої бази, пошуку інвестиційних програм, інформаційний обмін сприяють створенню умов для подальшого розвитку будівельного комплексу.

З 13 наших партнерів налагоджена співпраця, передовсім, з УСПП, Національною спілкою архітекторів, академією будівництва, Профспілкою будівельників.

В рамках підписаних Меморандумів організовувалася співробітництво з Міносвіти щодо підготовки робітничих кадрів, з АБУ проводилися заходи щодо участі вчених у підвищенні технічного рівня галузі.

Підготовлені до підписання документи про співпрацю з Українською академією наук, Всеукраїнським об’єднанням «Рада з економічної безпеки».

На пропозицію Мінінфраструктури в жовтні 2023 року підписано Меморандум про співпрацю між Мінінфраструктури та замовниками будівництва щодо співпраці та взаємній підтримці  під час реалізації механізму надання компенсації за знищені об’єкти житлової нерухомості з використанням житлового сертифікату.

Разом з партнером Київським Міжнародним Контрактовим Ярмарком продовжувалась виставково-конгресна діяльність.

Протягом року, зважаючи на обмеження масових заходів, вдалося провести дві виставки InterBuildExpo у березні та жовтні 2023 р. у Києві.

Організаторами виставки виступили спільно – компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» та Будівельна палата України за підтримки Мінрегіону і профільного Комітету Верховної Ради України.

Формат і ділова програма виставки зазнали певних змін, продиктованих умовами військового стану, але в цілому виставкові заходи стали на кілька днів своєрідним центром будівельного життя країни.

Із зрозумілими обмеженнями довелося проводити відзначення Дня будівельника. Воно було організовано в рамках засідання Ради Будівельної палати з розгляду актуальних для військового стану питань. Участь у ньому взяли керівники профільного Комітету Верховної Ради України, ряду міністерств, партнерських організацій-членів БПУ.

Захід було організовано на базі КНУБА, за сприяння ректора, віце-президента БПУ П.М. Кулікова.

В 2023 році продовжувалася робота щодо застосування стимулів заохочення. Кращі працівники підприємств-членів Палати нагороджувалися відзнаками Будівельної палати України – орденом «За заслуги», медаллю «Золота кельма», іншими.

Виконавча дирекція, організуючи інформаційну роботу, регулярно оновлювала сайт Будівельної палати. Протягом 2023 р. розміщено понад 250 інформаційних матеріалів – про стан справ в організаціях – членах БПУ, аналіз результатів роботи галузі в цілому,  про діяльність Будівельної палати та її президента П.С. Шилюка.

Інформація також розміщувалася і на сторінці Будівельної палати України на Facebook. Загалом у 2023 році було розміщено понад 100 матеріалів

Виконавча дирекція підтримує ділові зв’язки з спеціалізованими ЗМІ будівельної тематики – журнал Prof Build, будівельний Портал Build Portal та інш. На цих ресурсах регулярно розміщувалися виступи керівництва Палати, матеріали щодо діяльності нашого громадського об’єднання.

Будівельна палата України, як один із співзасновників Української ради інженерів-будівельників, продовжувала розвиток міжнародних ділових зв’язків, передовсім з Європейською радою цивільних інженерів та Європейською радою інженерних палат. Зокрема була забезпечена участь представника організації у роботі Загальних зборів Європейської ради інженерів-будівельників (ECCE), яке проходило в Литві.

Виконавча дирекція Палати долучалася до підготовки 4 зборів засновників УкрРІБ, розробки нової структури організації, а також до підготовки презентаційних матеріалів до щорічного видання ECCE.

Готувалися і розміщувалися на Інтернет-ресурсах інформаційні матеріали щодо діяльності Ради.

Президент БПУ подякував виконавчій дирекції, яка незважаючи на максимальне скорочення своєї чисельності продовжує організовувати виконання Палатою своїх статутних функцій.

П.С. Шилюк детально розглянув та погодив План роботи Палати на поточний рік та відповідні фінансові документи.

Доповідав на засіданні віце-президент – виконавчий директор БПУ А.А. Дронь.

У заході взяв участь Перший віце-президент С.Т. Сташевський.

Інформація Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору